Злата вредна победа рукометашица

У 10. колу Супер Б лиге рукометашице Алексинца победиле су синоћ екипу Панчева са 23:22.

Домаћа екипа је одлично одиграла прво полувреме и тај део игре решила са четири гола предности. Међутим, у другом делу дошло је до пада у игри што су гошће искористиле и умало направиле преокрет. На крају, злата вредни бодови ипак су припали изабраницама тренера Марка Марковића:

Утакмица је била врло захтевна јер смо имали императив победе, пошто нас само победа оставља у борби за опстанак. Из утакмице у утакмицу нам се понавља да нам почеци меча  или другог полувремена буду нешто слабији. Ми радимо на томе, пре свега на психолошком плану, да то елиминишемо, како нам се не би дешавале овакве  ствари –  да после одличног првог полувремена,  у другом играмо конфузно, стихијски… Оно што је и добро у другом делу,  то је да је екипа показала карактер који је неопходан да би побеђивали. Од 52. минута, при резултату 18:20, у наредних шест минута направили смо серију од 4:0, дошли на 22:20 и тако обезбедили ту преко потребну победу – истиче тренер Марковић и честита играчицама на тријумфу и приказаној игри, а публици захваљује на подршци која је, како је рекао,  посебно дошла до изражаја у тренуцима када се ломио резултат.

Алексинац сада има шест бодова и налази се на 10. месту. У наредном колу, почетком децембра Алексинац гостује Кикинди.

АЛЕКСИНАЦ – ПАНЧЕВО 23:22 (13:9)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 120. Судије: Лана Зрнић, Софија Петровић (Београд). Седмерци: Алексинац 3 (2). Панчево 3 (3). Искључења: Алексинац 6, Панчево 8 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Стошић, Марковић, Митић 2, Јовановић 6, Милојковић, Ђорђевић, Петровић 2, Ј. Живковић 5, Д. Живковић, Ракић 3, Богосављевић 4, Денић, Радосављевић, Павловић, Момчиловић 1.

ПАНЧЕВО: Максић, Сабо, Станишковић, Ускоковић 2, Рогуља 4, Витас, Станојевић 3, Милићев, Прем, Бркић 5, Јамбрушић 1, Ковачић, Кепчија, Рауш 7, Георгијев.

Играчица утакмице: Јована Јовановић (Алексинац)

Фотографије:  Фото Добрица