Житковчани освојили бод, нови кикс Напретка

Минулог викенда у Зони Центар одиграни се мечеви 4. кола.

Иако је имала бројне шансе, Морава је јуче на свом стадиону у Житковцу ипак освојила само бод – са Цар Константином из Ниша играла је 3:3. Главни „кривац”, али истовремено и јунак утакмице је голман „царића” Немања Марков који је одбранио чак девет зицера!

Нишлије су стигли до предности поготком Митровића у 9. минуту, Душан Лазаревић је изједначио у 26. минуту, међутим гости су опет дошли у вођство, овога пута из пенала у 35. минуту.

У другом делу, после апсолутне доминације Мораве, Коста Јевремовић је у 60. минуту поравнао резултат. Пет минута пре краја, гости су из контре, преко некадашњег играча Мораве Уроша Велинова, повисили на 2:3. У самом финишу меча, у 90. минуту, лопта је погодила у руку играча гостију, па је судија показао на белу тачку. Сигуран егзекутор био је „резервиста” Славко Ђорђевић.

У Пуковцу од истоимене екипе ОФК Напредак 1929 је поражен са 4:1. Млада и неискусна алексиначка екипа и четврти пут заредом платила је данак младости и неискуству. Алексинчани су наступили са осморицом младих играча; шесторица су играли у првом, а још двојица у другом делу утакмице.

Сврљиг: Сврљиг – Младост (Б) 1:0,
Белотинац: Наша крила – Земљорадник (Балајинац) 3:0,
Медошевац: Младост – Раднички 2020 (Кнез Село) 1:0,
Ниш: ОФК Ниш – ОФК Брзи Брод 2:2,
Г. Матејевац: Јединство – Буковик (Ражањ) 6:1, и
Орљане: Орљане – Палилулац (Ниш) 4:2.

Сврљиг је на челу табеле са 12 бодова, испред Јединства (ГМ) на другом и Младости (М) на трећем месту са по девет бодова. Морава заузима 11. позицију са пет бодова, колико има и Цар Константин на 10.месту, док је ОФК Напредак 1929 на дну табеле без бодова.

МОРАВА – ЦАР КОНСТАНТИН 3:3 (1:2)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: око 250. Судија: Добривоје Нешић. Стрелци: 0:1 Митровић у 9, 1:1 Лазаревић у 26, 1:2 Петровић (из пенала) у 35, 2:2 Јевремовић у 60, 2:3 Велинов у 85, 3:3 С. Ђорђевић (из пенала) у 90. минуту. Жути картони: Коцић, Лазаревић, Јевремовић, Марјановић (Морава), Даниловић, Павловић, Филиповић, Душанић, Петровић, Марков (Цар Константин).

МОРАВА: А. Ристић, Јанковић, Марјановић, Поповић, Спасић (од 60. С. Ђорђевић), Лазаревић, Цветковић, Јевремовић, Симић (од 60. Јанковић), Николић, Коцић.

ЦАР КОНСТАНТИН: Марков, Стоиљковић, Филиповић, Павловић, Митић, Лазаревић (од 46. Душанић), Петровић, Митровић, Велинов, Стојић, Даниловић (од 72. Стефановић).

ПУКОВАЦ – ОФК НАПРЕДАК 4:1 (1:0)

Стадион у Пуковцу. Судија: Душан Стојанчић. Стрелци: 1:0 Н. Марковић у 1, 2:0 Тошић у 50, 2:1 Арсић (из пенала) у 54, 3:1 Мишић (из пенала) у 76, 4:1 Н. Марковић у 85. минуту. Жути картони: Момировић, Агушевић (Пуковац), Пејковић, Стевић (ОФК Напредак).

ПУКОВАЦ: Митић, Вељковић, Смиљковић (од 86. Стојковић), Тошић, Петковић, Агушевић (од 80. И. Стевановић), Марковић (од 86. Ибишевић), Спасић (од 78. Ј. Стевановић), Нешић (од 46. Стојановић), Момировић, Мишић.

ОФК НАПРЕДАК 1929: Тацевић, Стевић, И. Ловренчић (од 55. Петровић), Станојевић, Д. Цандер, Пејковић (од 78. Д. Зека), Вељковић, Видановић, Л. Јанковић, Арсић, Јовановић.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Цар Константин) / Милан Јовановић (Пуковац – ОФК Напредак 1929).