Žitkovčani osvojili bod, novi kiks Napretka

Minulog vikenda u Zoni Centar odigrani se mečevi 4. kola.

Iako je imala brojne šanse, Morava je juče na svom stadionu u Žitkovcu ipak osvojila samo bod – sa Car Konstantinom iz Niša igrala je 3:3. Glavni „krivac”, ali istovremeno i junak utakmice je golman „carića” Nemanja Markov koji je odbranio čak devet zicera!

Nišlije su stigli do prednosti pogotkom Mitrovića u 9. minutu, Dušan Lazarević je izjednačio u 26. minutu, međutim gosti su opet došli u vođstvo, ovoga puta iz penala u 35. minutu.

U drugom delu, posle apsolutne dominacije Morave, Kosta Jevremović je u 60. minutu poravnao rezultat. Pet minuta pre kraja, gosti su iz kontre, preko nekadašnjeg igrača Morave Uroša Velinova, povisili na 2:3. U samom finišu meča, u 90. minutu, lopta je pogodila u ruku igrača gostiju, pa je sudija pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je „rezervista” Slavko Đorđević.

U Pukovcu od istoimene ekipe OFK Napredak 1929 je poražen sa 4:1. Mlada i neiskusna aleksinačka ekipa i četvrti put zaredom platila je danak mladosti i neiskustvu. Aleksinčani su nastupili sa osmoricom mladih igrača; šestorica su igrali u prvom, a još dvojica u drugom delu utakmice.

Orljane: Orljane – Palilulac (Niš) 4:2.

Svrljig je na čelu tabele sa 12 bodova, ispred Jedinstva (GM) na drugom i Mladosti (M) na trećem mestu sa po devet bodova. Morava zauzima 11. poziciju sa pet bodova, koliko ima i Car Konstantin na 10.mestu, dok je OFK Napredak 1929 na dnu tabele bez bodova.

MORAVA – CAR KONSTANTIN 3:3 (1:2)

Stadion Morave, Žitkovac. Gledalaca: oko 250. Sudija: Dobrivoje Nešić. Strelci: 0:1 Mitrović u 9, 1:1 Lazarević u 26, 1:2 Petrović (iz penala) u 35, 2:2 Jevremović u 60, 2:3 Velinov u 85, 3:3 S. Đorđević (iz penala) u 90. minutu. Žuti kartoni: Kocić, Lazarević, Jevremović, Marjanović (Morava), Danilović, Pavlović, Filipović, Dušanić, Petrović, Markov (Car Konstantin).

MORAVA: A. Ristić, Janković, Marjanović, Popović, Spasić (od 60. S. Đorđević), Lazarević, Cvetković, Jevremović, Simić (od 60. Janković), Nikolić, Kocić.

CAR KONSTANTIN: Markov, Stoiljković, Filipović, Pavlović, Mitić, Lazarević (od 46. Dušanić), Petrović, Mitrović, Velinov, Stojić, Danilović (od 72. Stefanović).

PUKOVAC – OFK NAPREDAK 4:1 (1:0)

Stadion u Pukovcu. Sudija: Dušan Stojančić. Strelci: 1:0 N. Marković u 1, 2:0 Tošić u 50, 2:1 Arsić (iz penala) u 54, 3:1 Mišić (iz penala) u 76, 4:1 N. Marković u 85. minutu. Žuti kartoni: Momirović, Agušević (Pukovac), Pejković, Stević (OFK Napredak).

PUKOVAC: Mitić, Veljković, Smiljković (od 86. Stojković), Tošić, Petković, Agušević (od 80. I. Stevanović), Marković (od 86. Ibišević), Spasić (od 78. J. Stevanović), Nešić (od 46. Stojanović), Momirović, Mišić.

OFK NAPREDAK 1929: Tacević, Stević, I. Lovrenčić (od 55. Petrović), Stanojević, D. Cander, Pejković (od 78. D. Zeka), Veljković, Vidanović, L. Janković, Arsić, Jovanović.

Fotografije: Mihajlo Ilić (Morava – Car Konstantin) / Milan Jovanović (Pukovac – OFK Napredak 1929).