Žitkovčani deklasirali „rudare”, remi Napretka protiv Delija

U Zoni Centar odigrane su utakmice 12. kola.

Fudbaleri Morave obradovali su svoje navijače, pošto su na svom stadionu u Žitkovcu u derbiju začelja deklasirali Rudara iz Jelašnice, pobedivši čak sa 6:0.

Posle odlične asistencije kapitena Slobodana Jankovića u 21. minutu, Dragan Simić je u kaznenom prostoru predriblao golmana gostiju i zatresao mrežu. Petnaestak minuta kasnije novo vođstvo. Dušan Velinov je oboren u šesnaestercu, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran egzekutor bio je Nemanja Marković. U finišu prvog dela utakmice u strelce se upisao Dušan Velinov nakon asistencije kapitena Jankovića. Na početku drugog dela odličnom intervencijom istakao se golman Morave Miloš Pejčinović. U 71. minutu Uroš Velinov je povisio na 4:0. Nekoliko minuta kasnije Nemanja Marković postiže svoj drugi gol za 5:0. U 79. minutu Uroš Velinov je pogodio stativu, lopta se odbila, pritrčao je njegov stariji brat Dušan Velinov i pogodio cilj – 6:0. Sve u svemu, Morava je ispratila goste iz Jelašnice sa pola tuceta golova u mreži i zabeležila vrednu pobedu za beg iz opasne zone.

Naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929, igrao je u Nišu protiv Delijskog visa i osvojio bod; meč je završen bez golova – 0:0.

Medoševc: Mladost – OFK Sinđelić (Niš)  0:2,
Niš: Car Konstantin – Bukovik (Ražanj) 3:2,
Niš: OFK Niš – Aluminijum (Niš) 2:1,
Pukovac: Pukovac – Mladost (Batušinac) 4:1,
Belotincu: Naša krila – Malošište 1:3, i
Gornji Matejevac: Jedinstvo – Orljane 2:3.

Tri kola pre kraja jesenjeg šampionata na čelu tabele je i dalje OFK Sinđelića sa 33 boda. OFK Napredak je na šestom mestu sa 20 bodova, koliko ima i Mladost iz Batušinca na sedmoj poziciji. Morava je 12, a Mladost iz Medoševca na 13. poziciji sa po 11 bodova.

FK Morava Žitkovac

Fotografije sa utakmice Morava – Rudar: Mihajlo Ilić

MORAVA – RUDAR 6:0 (3:0)

Stadion Morave, Žitkovac. Gledalaca: oko 150. Sudija: Nenad Đorđević (Niš). Strelci: 1:0 Simić u 21, 2:0 Marković (iz penala) u 34, 3:0 D. Velinov u 41, 4:0 U. Velinov u 71, 5:0 Marković u 73, 6:0 D. Velinov u 79. minutu.

MORAVA: Pejčinović, Smiljković (od 72. L. Ristić), Marjanović, Mitić, Tasić (od 82. Stevanović), D. Velinov, Marković, Ahmeti, Petrović, Simić (od 59. Stojanović), Janković (od 46. U. Velinov).

RUDAR: Komljenac, P. Petrović, Rakić, Mladenović, Živković, Mišić, Miljković, S. Đorđević, Tasić, N. Petrović, N. Đorđević (od 56. Ilić).