Житковчани без милости, прва радост Напретка

Првенство фудбалера у Зони Центар настављено је протеклог викенда утакмицама 2. кола.

У жижи интересовања љубитеља фудбала био је комшијски дерби у Суботинцу између Моравице и Мораве из Житковца који је овога пута припао гостима. Као и у првом колу, Житковчани су били убедљиви и ефикасни – славили су опет са 4:0. Нови члан Мораве Ненад Милуновић, који је до недавно био члан Моравице, својој бившој екипи на овој утакмици дао је два гола – први у 7. а други у 80. минуту и тако се на неки начин искупио јер му је голман Суботинчана Вељковић у 4. минуту одбранио ударац са беле тачке. Још два поготка за Мораву постигао је „резервиста” Немања Николић – у 82. и 89. минуту.

Први тријумф у новом шампионату забележили су и фудбалери ОФК Напретка који су у гостима савладали Вртиште са 0:3. Стрелци су били Амир Зека у 30, Стојковић у 76. и Земљак у 85. минуту.

У осталим мечевима постигнути су ови резултати:

Белотинац: Наша крила – Буковик (Ражањ) 2:1,
Јелашница: Рудар – Јединство (Горњи Матејевац) 3:5,
Ниш: Делијски вис – Орљане 1:0,
Пуковац: Пуковац – Земљорадник (Балајинац) 4:1,
Рожина: Наисус – ОФК Ниш 1:1, и
Малошиште: Малошиште – ОФК Брзи Брод 0:0.

У прва два кола максималан учинак остварило је пет екипа: Морава, Пуковац, Јединство из Горњег Матејевца, Наша крила и Делијски вис.

МОРАВИЦА – МОРАВА 0:4 (0:1)

Игралиште у Суботинцу. Судија: Емил Живковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Милуновић у 7, 0:2 Милуновић у 48, 0:3 Николић у 82, 0:4 Николић у 90. минуту.

МОРАВИЦА: Вељковић, Дабић, Тодоровћ, Владимиров (Нешић), Алексић (Динчић), Петковић, Крстић, Игић, Марковић, Стевановић, Јовановић.

МОРАВА: Душан Стојиљковић, Ф. Нешић, Дарко Стојиљковић, Величковић (Милосављевић) , Додић, Новковић, Цветковић, Раденковић, Милуновић, Јанковић (Петровић), Спасојевић (Николић).

Фотографије: Оливер Стефановић, Милан Јовановић и Душан Нешић.