Зека два у мету за победу, реми Мораве

У трећем колу Зоне Центар фудбалери ОФК Напретка 1929 из Алексинца забележили су и другу победу у актуелном шампионату. Наш други представник, Морава из Житковца, морао је да се задовољи још једним ремијем.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак је са 2:1 победио тим Рудара из Јелашнице крај Ниша. Гости су повели у 28. минуту евроголом Луке Јовановића из слободног ударца са 20 метара. Међутим, пет минута касније Амир Зека је поравнао резултат. Исти играч, у 85. минуту још једанпут је  бацио у очај голмана гостију Комљенца и донео свом тиму три драгоцена бода.

ОФК Напредак 1929 Алексинац

У Нишу ОФК Ниш – Морава из Житковца 1:1, други реми Мораве у актуелном првенству.

ФК Морава Житковац

Поготком у 9. минуту Мартин Ристић је Житковчанима донео предност од 0:1. Пола сата касније исти играч је зарадио црвени картон. Готово 60 минута Морава се успешно бранила и у више наврата покушала да угрози гол Нишлија, али у самом финишу утакмице Живојин Николић је савладао Пејчиновића за 1:1.

Остали резултати:

Ниш: ОФК Синђелић – Младост (Батушинац) 5:1,
Ниш: Цар Константин – Наша крила (Белотинац)  3:2,
Медошевац: Младост – Орљане 1:2,
Ниш: Делијски вис – Малошиште 1:1,
Ражањ: Буковик – Алуминијум (Ниш) 4:0, и
Пуковац: Пуковац – Јединство (Горњи Матејевац)  1:1.

Са максималним учинком од девет бодова, на табели води ОФК Синђелић.

Што се наших представника тиче, Напредак је на  трећем месту са шест бодова, а Морава на 14. позицији са два бода.

OФК НАПРЕДАК 1929 – РУДАР 2:1 (1:1)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 100. Судија: Александар Јовановић (Прокупље). Стрелци: 0:1 Јовановић у 28, 1:1 Зека у 33, 2:1 Зека у 85. минуту. Жути картони: Ник. Стојановић, Станковић, М. Земљак (Напредак), Ракић, В. Стојановић (Рудар).

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Р. Стојановић (од 83. Младеновић), Нешић, Н. Цандер, Станковић (од 83. Миљковић), М. Земљак (од 56. Живић), Зека, С. Лазић (од 64. Чабрић), Ник. Стојановић (од 56. Гојковић), Поповић, Милуновић.

РУДАР: Комљенац, Н. Тасић, Ракић, В. Стојановић, Јовановић, Живковић, Петровић, Мишић, Ђорђевић, Недељковић, В. Тасић.

Фотографије са утакмице ОФК Ниш – Морава: Михајло Илић.