Vitoševac slavi titulu, Škriljac drugi, „rudari” treći

U poslednjem, 13. kolu jesenjeg šampionata Opštinske fudbalske lige strelci su bili vrlo raspoloženi pa su pala čak 33 gola, u proseku pet i po po utakmici.

Najviše, osam puta, mreže su se tresle u Vukašinovcu gde je gostovao Škriljac. Gosti su opravdali epitet favorita i slavili sa 1:7. Četiri gola (jedan iz penala) postigao je Nenad Milunović, dva Ristić, a jedan Nenad Jozić.

U Vitoševcu su se sastali lider i fenjerdžija, Polet i Rutevac. Domaći tim slavio je sa 6:1. Het-trik postigao je Živković, koji se ovom prilikom pokazao i kao dobar izvođač kaznenih udaraca jer je dva puta bio precizan sa 11 metara.

Rudar 2016 na Aleksinačkom Rudniku je pobedio Ratara rezultatom 2:1. Gosti su stigli do prednosti golom Sertića u 16. minutu, rezultat je poravnao dva minuta kasnije Lazić. Prednost i , kako se ispostavilo, nova tri boda svom timu doneo je Durmišević u 37. minutu. Od 78. minuta gosti su igrali sa igračem manje, jer je Srđan Ivanišević dobio drugi žuti karton.

U Gornjem Ljubešu petarda, Crvena zvezdaKraljevo 5:0. U 29. minutu Anđelinković je dobio drugi žuti karton, pa su crveno-beli do kraja meča igrali sa igračem manje. Interesantno je da je svih pet golova postigao Alen Išpanović.

U Trnjanu ubedljiva pobeda domaćeg tima, BoracMladost 1955 iz Moravca 7:0. Aleksandar Petrović je postigao het-trik, Miloš Zlatanović se dva puta upisao u listu strelaca, jedan gol postigao Aleksa Stanković, dok je igrač gostiju Stević greškom pogodio sopstvenu mrežu.

OFK Sloga ubedljivo je u Dobrujevcu slavili proti Jastrepca 2022 sa 3:0. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluremenu.

Slobodno je bilo Jedinstvo iz Bobovišta.

Titulu jesenjeg šampiona osvojio je Polet iz Vitoševca koji ima 31 bod. Drugi je Škriljac sa 30 bodova, dok je trećeplasirani Rudar 2016 osvojio 29 bodova. Dalje slede: 4. Kraljevo 21 bod, 5. Borac 20, 6. Jedinstvo 16, 7. Jastrebac 2022 15, 8. i 9. Vukašinovac i OFK Sloga po 14, 10. Crvena zvezda 12, 11. Mladost 1955 11, 12. i 13. Ratar i Rutevac po pet bodova.

POLET – RUTEVAC 6:1 (1:1)

Igralište „Sveta Petka”, Vitoševac. Sudija: Mateja Todorović (Žitkovac). Strelci: 0:1 Stanković u 6, 1:1 Živković (iz penala) u 25, 2:1 Živković (iz penala) u 50, 3:1 Živković u 56, 4: 1 Savić u 59, 5:1 Čekrlić u 76, 6:1 Malović u 84. minutu.

POLET: Veljković, Veličković (od 65. Lazić), Đorđević, Radisavljević (od 53. Kadrić), Savić, Živković (od 74. N. Todorović), Gajić (od 65. F. Todorović), Malović, Milovanović, Dinić, Čekrlić.

RUTEVAC: Grujić, N. Todorović, Tomić, Stanojević, V. Todorović, Petrović, P. Tomić (od 46. U. Tomić), Mitrović, M. Stanković, Zdravković, B. Stanković.

VUKAŠINOVAC – ŠKRILJAC 1:7 (1:1)

Igralište u Vukašinovcu. Sudija: Miloš Pejčinović (Radevac). Strelci: 1:0 Stanojević u 2, 1:1 Milunović u 24, 1:2 Jozić u 50, 1:3 Milunović u 55, 1:4 Ristić u 57, 1:5 Milunović (iz penala) u 60, 1:6 Milunović u 70, 1:7 Ristić u 77. minutu. Žutikartoni: Stanojević, S. Milošević (Vukašinovac).

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić, S. Milošević, Zipalović, Tomić, Živković, Miletić, Stanojević.

ŠKRILJAC: Nešić, M. Miletić, Andrija Stevanović, Stanković (od 65. Stojanovski), Mladenović, Aleksandar Stevanović, S. Miletić, Jozić, Nešić (od 65. Radović), Milunović, Ristić.

RUDAR 2016 – RATAR 2:1 (2:1)

Gradski stadion na Al. Rudniku. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Sentić u 16, 1:1 Lazić u 18, 2:1 Durmišević u 37. minutu. Žuti karton: Đorđević (Rudar 2016). Crveni karton: Ivanišević (Ratar) u 78. minutu.

RUDAR 2016: Stojadinović, Đorđević, Ivanović, Durmišević, Đurić, Petrović, Dimitrijević (od 57. Miletić), Milanović, Jovanović, Stojanov, Lazić.

RATAR: Đekić, Stanković, Popović, Sentić, Milanović, Mihajlović, Tomić, M. Prokić, I. Prokić, Ivanišević.

CRVENA ZVEZDA – KRALJEVO 5:0 (0:0)

Igralište u Gornjem Ljubešu. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Išpanović u 50, 2:0 Išpanović u 68, 3:0 Išpanović u 75, 4:0 Išpanović u 83, 5:0 Išpanović u 88. minutu. Žuti karton: Lazić (Kraljevo). Crveni karton: Anđelinković ( C. zvezda) u 29. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Živić, Savić, Tasić, Stepanović, Nikola Milojević, Lazarević, M. Todorović, Anđelinković, Vacić, Išpanović.

KRALJEVO: Stošić, Mitković, Marinković, Jovčić, Krstić, Stanković, Rakić, Lazić, P. Stanković, Dimitrijević (od 65. Lazić), Gojković.

BORAC – MLADOST 1955 7:0 (4:0)

Igralište pored pruge, Trnjane. Sudija: Veljko Marinković (Svrljig). Strelci: 1:0 Miloš Zlatanović u 9, 2:0 Stević (autogol) u 10, 3:0 A. Petrović u 37, 4:0 A. Petrović u 43, 5:0 A. Petrović u 47, 6:0 Miloš Zlatanović u 80, 7:0 A. Stanković u 82. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Martin Zlatanović, Miloš Zlatanović (Borac), Milošević, Trifunović, Stević (Mladost 1955).

BORAC:  Grujić, Deletić, Martin Zlatanović, D. Stanković, Ilić, V. Stanković, Golubović, A. Petrović, Miloš Zlatanović, A. Stanković, Jović.

– foto iz arhive –

MLADOST 1955: Miladinović, Stević, Kostić, Živković, Milošević, Didić, Ristić, Stanojković, Trifunović, D. Petrović, N. Petrović.

OFK SLOGA – JASTREBAC 2022 3:0 (0:0)

Igralište u Dobrujevcu. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 1:0 Rančić u 52, 2:0 Radovanoić u 65, 3:0 Đorđević u 83. minutu. Žuti karton: Jović (Jastrebac 2022).

OFK SLOGA: Milenković, Rančić, S. Đorđević (od 80. Dimitrijević), Radovanović (od 75. N. Petrović), F. Petrović, Stanković, Milošević (od 55. Milovanović), Jovanović, N. Đorđević, Ivanović (od 80. Miljković), Lazić.

JASTREBAC 2022: Petrović, Cenić, Ranđelović, Zdravković, Simić, M. Novković (od 82. Janković), Grujić, J. Novković (od 54. Marinković), Jović, V. Grujić, Ranđelović.

Fotografije sa utakmica Crvena zvezda – Kraljevo i Borac – Mladost 1955: Mihajlo Ilić.