Витошевац припрема шампањац, „рудари“ бољи у дербију

Дерби 24. кола Општинске лиге одигран је у Суботинцу, где су одмерили снаге трећепласирани Шкриљац из Брадарца и Рудар 2016 са Алексиначког Рудникакоји је на другом месту.

„Рудари“ су били убедљиви; славили су са 1:4 и тако наставили сјајну серију. У последња три меча (два првенствена и један у општинском купу), тим са Алексиначког Рудника забележио је три убедљива тријумфа и изузетну ефикасност; стрелци су, наиме, постигли 25 голова, док је одбрана, предвођена голманском легендомАлександром Ристићем, само два пута била принуђена на капитулацију.

Краљево је као домаћин доживело још један тежак пораз. Овoга пута од лидера првенства, Полета из Витошевца, који је у Краљеву славио са 2:8.

Ипак, чини се да је најузбудљивије било у Житковцу, на утакмици Младост 1955 из Моравца – Вукашиновац. Гости су до 47. минута имали три гола предности, онда су на сцену ступила петорица „резервиста“ и настао је тотални обрт. Моравчани су за осам минута стигли до егала, а онда су у самом финишу меча додали још два гола за победу.

У Горњој Пешчаници Јединство из Бобовишта је са 1:7 савладало Ратара, а утакмице у Тешици, где су играли Јастребац 2022 из Доњег Сухотна и Борац из Трњана, и у Добрујевцу, где су ривали били ОФК Слога и Црвена звезда из Горњег Љубеша, завршене су нерешеним резултатом – 2:2.

Слободан је био Рутевац.

Два кола пре краја првенстваможе се рећи да је титулу првака већ освојио Полет из Витошевца са 61. бодом, односно сa седам бодова више од Рудара 2016 који је на другом месту. Трећи је Шкриљац са 47 бодова, Борац на четвртој позицији има 36 бодова, Црвена звезда, односно Младост 1955 заузимају пето и шесто место са по 32 бода, а даље следе: 7. Краљево 30 бодова, 8. Јединство 29, 9. Вукашиновац 25, ОФК Слога 24, 11. Јастребац 2022 21, 12. Ратар 8, 13. Рутевац 8 бодова.

ШКРИЉАЦ – РУДАР 2016 1:4 (1:2)
Игралиште Шкриљац, Суботинац. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 (аутогол) Ивановић у 7, 1:1 Лазић у 15, 1:2 Н.Милетић у 45, 1:3 Лазић у 48, 1:4 Лазић у 60. минуту. Жути картони: Младеновић, Јаћимовић (Шкриљац), Вучић, Стојанов, Милановић, Ђурић, М. Земљак, Ђорђевић (Рудар 2016).

ШКРИЉАЦ: Марјановић, М. Милетић, Андрија Стевановић, Тривунац, Младеновић, Нешић, Андрија Стојановски (од 46. Александар Стевановић), Станковић, Јаћимовић, Милуновић, Алекса Стојановски.

РУДАР 2016: А. Ристић, А. Ђорђевић (од 80. Димитријевић), Ивановић, Дурмишевић, Ђурић, Јовановић (од 70. Милановић), Милетић, М. Земљак, Лазић, Стојанов, П. Ђорђевић.

КРАЉЕВО – ПОЛЕТ 2:8 (2:3)
Игралиште у Краљеву. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Миловановић у 6, 0:2 А. Тодоровић у 13, 1:2 Јовчић у 14, 1:3 А. Тодоровић у 17, 2:3 Станковић у 35, 2:4 Николовски у 49, 2:5 Симоновић у 53, 2:6 Н. Тодоровић у 67, 2:7 Николовски у 72, 2:8 Кузмановић у 82. минуту.

КРАЉЕВО: Светозар Лазић (од 21. Стошић), Петровић (од 58. Лазаревић), Маринковић, Радичевић, Крстић, В. Станковић, Јовчић, Стефан Лазић, П. Станковић, Стаменковић, Вукадиновић (од 46. Димитријевић).

ПОЛЕТ: Шљивић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Вељковић (од 64. Н. Тодоровић), А. Тодоровић, Поповић, Миловановић, Чекрлић, Николовски (од 73. Богдановић).

РАТАР – ЈЕДИНСТВО 1:7 (1:3)
Игралиште у Г. Пешчаници. Судија: Марко Спасић (Житковац). Стрелци: 0:1 Ранђеловић у 6, 0:2 Ранђеловић у 27, 1:2 Томић у 35, 1:3 Љубисављевић у 37, 1:4 Ранђеловић у 51, 1:5 Ранђеловић у 53, 1:6 С. Брзаковић у 62, 1:7 Зоркић у 63. минуту. Жути картон: Ђекић (Ратар).
РАТАР: С. Иванишевић, Б. Станковић, Поповић, Стошић, Анђелковић, Ђекић, А. Станковић, Џонић, Сентић, Томић, М. Иванишевић.
ЈЕДИНСТВО: Петровић, Љубеновић, Милутиновић, Бјелић, Адамов, Даргићевић, Љубисављевић (од 50. Трифуновић), Ранђеловић, И. Брзаковић (од 46. Стојадиновић), Зоркић, С. Брзаковић.

ОФК СЛОГА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2 (0:2)
Игралиште у Добрујевцу. Судија: Марко Станојевић ( М. Бујмир). Стрелци: 0:1 Живковић у 33, 0:2 Вацић у 37, 1:2 рашић у 61, 2:2 Јовановић у 63. минуту. Жути картони: Вукић, Тасић (ОФК Слога), Лазаревић (Ц. звезда).
ОФК СЛОГА: Алексић, Тасић, Вукић, Живановић, Рашић, Михајловић, Петровић (од 60. Димитријевић), Радовановић (од 88. Војиновић), Јовановић, Ивановић, Матић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић, Живић, Тасић, Никола Милојевић, Лазаревић, Живковић, Степановић, Матић, Вацић, Ишпановић, Р. Јанковић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022 – БОРАЦ 2:2 (0:1)
Игралиште Јастрепца у Тешици. Судија: Вељко Маринковић (Сврљиг). Стрелци: 0:1 Милош Златановић у 28, 0:2 Петровић у 47, 1:2 А. Грујић у 55, 2:2 Маринковић у 69. минуту. Жути картони: Јовић (Јастребац), В. Станковић, Делетић (Борац).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Ранђеловић, Здравковић, Симић, Милошевић (од 60. Новковић), Банковић, Ценић, Јовић, В. Грујић (од 40. А. Грујић), Маринковић.

БОРАЦ: Вучковић, Делетић, Мартин Златановић, Грујић, Јовановић, Марко Златановић, В. Станковић, А. Станковић, Петровић, Милош Златановић, Нешић (од 78. Дојчиновић).

МЛАДОСТ 1955 – ВУКАШИНОВАЦ 5:3 (0:2)
Стадион Мораве, Житковац. Судија: Матија Јевтић (Житковац). Стрелци: 0:1 Милетић у 16, 0:2 Стамболић у 36, 0:3 Милетић у 47, 1:3 Пејковић у 58, 2:3 Милошевић у 61, 3:3 Смиљковић у 66, 4:3 Лазић у 86, 5:3 Смиљковић у 89. минуту. Жути картони: Димитријевић, Живковић (Младост), Станишић (Вукашиновац).
МЛАДОСТ 1955: Миленковић, Пејковић (од 65. Трифуновић), Стевић (од 65. Д. Петровић), Живадиновић (од 51. Милошевић), Смиљковић, Арсић (од 65. Н. Петровић), Ђорђевић, Ристић, Станојковић (од 51. Живковић), Лазић, Димитријевић.
ВУКАШИНОВАЦ: Видановић, Миленовић, Милошевић, Петров, Стамболић, Маринковић (од 70. Станишић), Милошевић, Живковић, Милетић, Мијаиловић (од 70. Васић), Станојевић.

Насловна фотографија: Михајло Илић