Važni bodovi za OFK Rutevac i Tešičane

U minulom, devetom kolu Okružne fudbalske lige, od ekipa sa područja aleksinačke opštine nova tri boda na svoj konto upisali su OFK Rutevac i Jastrebac.

OFK Rutevac

U lokalnom derbiju u Aleksincu između Palilule i OFK Rutevca prava goleada – mreže su se zatresle čak osam puta! Do 78. minutu gosti vodili sa čak 0:5, a onda su domaći strelci najzad probudili, za šest minuta postigli tri gola, i koliko-toliko ublažili poraz.

Palilula
FK Palilula

U Tešici Jastrebac je sa 1:0 pobedio Pobedu iz Rusne i osvojio tri važna boda, dok je Sloga u Kormanu prepustila bodove Moravcu iz Zaplanjske Toponice koji je slavio sa 1:3.

Na gostovanju u Azbresnici Rudar Alpos je od Borca poražen sa 2:0.

Čečina: Moravac − Mladost (Batušinac) 1:6,
Doljevac: Doljevac – Taskovići 3:0,
Čapljinac: Radnički – Baličevac 2:0,
Kočane: Radnički – Svrljig 2:0, i
Rasovača: Rasovača – Elid (Donji Dušnik) 0:1.

Na tabeli vode Mladost i Doljevac sa po 23 boda. Od timova sa područja opštine Aleksinac trenutno je najuspešniji OFK Rutevac koji je na sedmom mestu sa 15 bodova. Sa bodom manje na osmoj poziciji je Rudar Alpos, a na 10. 11. i 12. mestu sa po 12 bodova su Sloga, Palilula i Jastrebac.

PALILULA – OFK RUTEVAC 3:5 (0:2)

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Aleksandar Jovanović (Belotinac). Strelci: 0:1 Rajković u 9, 0:2 Denić u 44, 0:3 Denić u 52, 0:4 Arsić u 56, 0:5 Rajković u 60, 1:5 Jevtić u 78, 2:5 Stanišić u 81, 3:5 Jevtić (iz jedanaesterca) u 84. minutu. Žuti kartoni: D. Stevanović (Palilula), Radojković (OFK Rutevac).

PALILULA: Popović, Ljubenović (od 54. Marković),S. Stevanović, I. Stanković, D. Stevanović, Stanišić, A. Lazić (od 46. Told), Branković, Jevtić, Spasić, D. Stanković (od 46. Petković).

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković (od 66. Ignjatović),Đorđević (od 60. S. Lazić), Radojković, Slavnić, Milošević, Ilić, Lovrenčić (od 46. Blagojević), Arsić, Rajković, Denić.