У знаку школараца из Лоћике и Техничке школе

На Општинском такмичењу школараца у атлетици, које је одржано јуче у Алексинцу, надметали су се такмичари и такмичарке из пет основних школа („Аца Синадиновић” Лоћика, „Вук Караџић” Житковац, „Стојан Живковић Столе” Трњане, „Јован Јовановић Змај” Ал. Рудник, „Десанка Максимовић” Катун) и Техничке школе „Прота Стеван Димитријевић” која се једина пријавила за такмичење у конкуренцији средњих школа.

У организацији овдашњег Савеза за школски спорт, одржана су надметања у тркачким, бацачким и скакачким дисциплинама у конкуренцији пионира и пионирки (основци) и омладинаца и омладинки (средњошколци).

Међу основцима у екипном пласману тријумфовала је екипа школе „Аца Синадиновић” из Лоћике, а код средњошколаца, наравно, представнициТехничке школе „Прота Стеван Димитријевић”.

Већ сутра победници ће представљати  алексиначку општину на Окружном такмичењу у Нишу.

Појединачни резултати, тркачке дисциплине:

*100 м пионири: 1. Давид Јевремовић, („Стојан Живковић Столе”, Трњане), 2. Виктор Јанковић, („Аца Синадиновић”, Лоћика), 3. Лука Стеванић, „С. Ж. Столе”), 100м пионирке:1. Петра Ристић, („Десанка Максимовић”, Катун), 2. Катарина Стојковић, („Аца Синадиновић”), 3. Анђела Петровић, „С. Ж. Столе”)

*100м омладинци: 1. Никола Стојановић, 2. Мартин Савић, 3. Богдан Гогић, 100м омладинке: 1. Анастасија Голубовић, 2. Нина Ђорђевић, 3. Јована Јовић

*300м пионири: 1. Андрија Милић, („Вук Караџић”, Житковац), 2. Павле Димитријевић, („Ј.Ј. Змај”, Ал. Рудник), 3. Далибор Божић, („С. Ж. Столе”), 300м пионирке: 1. Анастасија Јовановић, („В. Караџић”), 2. Анђела Рајић, („Д. Максимовић”), 3. Анастасија Јеремић, („А. Синадиновић”)

*400м омладинци:1. Михајло Пејковић, 2. Михајло Андрејевић, 3. Мартин Савић

*600 м пионирке:1. Лара Недељковић, („В. Караџић”), 2. Лана Јаћимовић, („Д. Максимовић”), 3. Софија Демировић, („А. Синадиновић”)

*800 м пионири:1. Страхиња Љубеновић, („А. Синадиновић”), 2. Филип Тасев, („Ј.Ј. Змај”), 3. Петар Недељковић, („А. Синадиновић”)

*1000 м омладинци: 1. Василије Алексић, 2. Стефан Миливојевић, 3. Богдан Гогић

штафете:

*4 X100м пионири – „Аца Синадиновић” Лоћика
*4X100м пионирке – „Стојан Живковић Столе” Трњане
*омладинци и омладинке – „Прота Стеван Димитријевић”

*бацање кугле, пионири:1. Михајло Асановић, („А. Синадиновић”), 2. Димитрије Митковић, („А. Синадиновић”), 3. Матеја Стојиљковић, („В. Караџић”), пионирке:1. Катарина Стојковић, „А. Синадиновић”), 2. Софија Милошевић, ( „Д. Максимовић”), омладинци:1. Ђорђе Поповић, 2. Младен Милосављевић, 3. Петар Крстић, омладинке:1. Сандра Филиповић, 2. Андреа Јовић, 3. Мартина Милетић

*скок у даљ, пионири:1. Давид Јевремовић, („С. Ж. Столе”), 2. Петар Недељковић, („А. Синадиновић”), 3. Димитрије Митковић, („А. Синадиновић”), пионирке:1. Анђела Рајић, („Д. Максимовић”), 2. Анђелија Глишић, („С.Ж. Столе”), 3. Теа Станковић,(„А. Синадиновић”), омладинци:1. Андреј Јанковић,2. Никола Стојановић, 3. Михајло Јовић, омладинке:1. Нина Ђорђевић,2. Анастасија Голубовић, 3. Ива Голубовић.

Постави одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

five × four =