U polufinalu ekipe iz Aleksinca, Sokobanje i Velikog Šiljegovca

Turnir u malom fudbalu „Aleksinac 2022” ulazi u završnicu. Sinoć su odigrani četrtfinalni mečevi, a večeras su na programu polufinalne utakmice.

Četvrtfinale je donelo dosta uzbuđenja i neizvesnosti; od četiri meča, dva su završena u regularnom toku, a na dve utakmice odluka o pobedniku pala  je tek posle penal serije.

U prvoj utakmici, posle nerešenog ishoda na poluvremenu, ekipa Mlekare Minimleks iz Velikog Šiljegovca pobedila je tim aleksinačkog Rivala sa 4:3.

Drugi meč, u kome su megdan podelile aleksinačke ekipe Maksbet – Babilon i Ružić trans – Brđanka, bio je uzbudljiv i neizvestan do samog kraja: poluvreme je završeno nerešeno (0:0), na kraju utakmice bilo je 2:2, a na penal-ruletu sreća je bila na strani Maksbet – Babilona koji je slavio sa 5:4.

U meču protiv gostiju iz Sokobanje, ekipe Ozren – Taksi Blizanci, Doktori su bili blagi favoriti, ali ipak nisu opravdali ovaj epitet. Golom Dalibora Matejeva Aleksinčani su stekli prednost od 1:0 u prvom poluvremenu,  ali su u nastavku dopustili Sokobanjčanima da izjednače rezultat – 1:1. Posle izvođenja penala, radovali su se momci iz banje pod Ozrenom– 4:2.

U poslednjoj utakmici večeri Klinci 33 pobedili su Matiks 069 iz Kruševca rezultatom 6:2.

Večeras se igra polufinale; od 21 sat megdan će podeliti Maksbet Babilon i Ozren Taksi Blizanci, sat kasnije sastaju se Klinci 33 i Mlekara Minimleks.

Turnir se završava sutra odigravanjem utakmica za treće mesto (u 19.30 sati) i finalom koje će početi u 20.30 sati.

MLEKARA MINIMLEKS – RIVAL 4:3 (2:2)

Stadion za male sportove Mladost (Taš), Aleksinac. Gledalaca: 500. Sudije: Željko Stoilkov (Al. Rudnik), Nikola Babić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Rajković, 2:0 Jevtić, 2:1 Novaković, 2:2 Ahmeti, 3:2 A. S. Milenković, 4:2 A. S. Milenković, 4:3 Ahmeti. Žuti kartoni: Milićević, Rajković (Mlekara Minimleks), Spasić (Rival). Crveni karton: Milićević (Mlekara Minimleks).

MLEKARA MINIMLEKS: Pešić, Miljković, Jevtić, Petrović, Milićević, Rajković, Aleksić, Aleksandar S. Milenković, Aleksandar S. Milenković.

RIVAL: A. Ristić, M. Cander, Spasić, I. Mladenović, Novković, M. Mladenović, Kocić, Ahmeti, Milovanović, O. Lazić, Popović

MAKSBET BABILON – RUŽIĆ TRANS BRĐANKA 2:2 (0:0), penalima 5:4

Stadion za male sportove Mladost (Taš), Aleksinac. Gledalaca: 500. Sudije: Željko Stoilkov (Al. Rudnik), Nikola Babić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Sibinović, 1:1 Đurđević, 1:2 Đurđević, 2:2 Jović. Žuti kartoni: Đelić, Čudić, Sibinović (Maksbet – Babilon), Bulatović (Ružić trans – Brđanka).

MAKSBET – BABILON: Čudić, Petrović, Ivanović, Radenković, N. Stanković, Đelić, Nikolić, Sibinović, Đurić, Jović, N. Stojanović, Grujić.

RUŽIĆ TRANS – BRĐANKA: Šućur, Nazifi, Cvetković, Bulatović, Aleksić, Đurđević, Miladinović, Pendo, Milić, Pecić, Savić, Petrović.

DOKTORI – OZREN TAKSI BLIZANCI 1:1 (1:0), penalima 2:4

Stadion za male sportove Mladost (Taš), Aleksinac. Gledalaca: 500. Sudije: Željko Stoilkov (Al. Rudnik), Nikola Babić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Matejev, 1:1 Stojaković. Žuti kartoni: Matejev, N. Stojanović, Plužnikov (Doktori), Arsić, Stamenković, Bogdanović (Ozren – Taksi Blizanci).

DOKTORI: D. Đorđević, Gojković, Dabarčić, Matejev, N. Cander, N. Stojanović, S. Đorđević, A. Zemljak, Živković, I. Stanković, Plužnikov.

OZREN – TAKSI BLIZANCI: Stojković, Đorđević, Stamenković, Lazarević, Milovanović, Bogdanović, Arsić, Stojaković.

KLINCI 33 – MATIKS 069  6:2 (1:1)

Stadion za male sportove Mladost (Taš), Aleksinac. Gledalaca: 500. Sudije: Željko Stoilkov (Al. Rudnik), Nikola Babić (Aleksinac). Strelci:

1:0 M. Stanković, 1:1 Radojković, 1:2 U. Milanović 2:2 Zeka,  3:2 Arsić, 4:2 M. Ristić, 5:2 M. Stanković, 6:2 M. Stanković.Žuti karton: L. Janković (Matiks 069).

KLINCI 33: Petković, Arsić, Janković, M. Ristić, S. Lazić, M. Stanković, Zeka, U. Lazić.

MATIKS 069: Stanisavljević, Mihajlović, Radojković, U. Milanović, L. Janković, N. Jovanović, Petrović, Đurđanović.

Fotografije: Milan Jovanović