Трњанци опет на челу табеле

Од пет утакмица минулог, 10. кола Општинске лиге одигране су четири. Судије су показале 12 жутих картона, док искључења играча и службених лица није било.

У Гредетину истоимена екипа изненадила је досадашњег лидера, тим Јединства из Бобовишта. Гости су у првом полувремену имали вођство од 0:1, а Гредетинци су у наставку изједначили на 1:1.

Јастребац 2022 из Доњег Сухотна у Тешици је декласирао Ратара из Горње Пешчанице, победивши чак са 7:0. Хет-трик постигао је Александар Грујић, два пута се у листу стрелаца уписао Маринковић, а по један гол дали су Филип Ранђеловић и Милић.

У Трњану Борац је био убедљив против Младости 1955 из Моравца; Трњанци су победили са 3:1.

И Горњољубешани су били убедљиви; Црвена звезда је против Краљева, које је наступило са девет играча, славила са 5:1. Бранковић је двоструки стрелац, по један гол додали су Анђелинковић, Марко Тодоровић и Маринковић. Гол за госте постигао је Станковић.

Утакмица у Суботинцу између Моравице и Рутевца није одиграна, јер су Рутевчани дошли са недовољним бројем играча.

ФК Моравица Суботинац

Слобода у овом колу била је ОФК Слога из Добрујевца.

После овог кола, опет је дошло до рокаде на лидерској позицији. Сада је поново на првом месту Борац са 22 бода, испред Моравице на другом и Јединства на трећем месту, са по 20 бодова. На четвртој позицији је Јастребац 2022 са 18, а пета је ОФК Слога са 16 бодова. Даље следе: 6. Младост 1955 13 бодова, 7. Гредетин 11, 8. Ц. звезда 8, 9. Ратар 7, 10. Рутевац 5, 11. Краљево 1 бод.

ГРЕДЕТИН – ЈЕДИНСТВО 1:1 (0:1)

Игралиште Мали чаир, Гредетин. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Ранђеловић у 40, 1:1 Тодоровић у 53. минуту. Жути картони: Милошевић, Иванишевић, Лазић, Милић, Ђорђевић (Гредетин), Милошевић, Мијаиловић (Јединство).

ГРЕДЕТИН: Стевановић, С. Ђорђевић (од 64. М. Ђорђевић), Обрадовић, Милошевић (од 18. Станковић), Лазић, Милановић, Поповић (од 46. Божић, од 76. В. Филиповић), Милић, Д. Филиповић,Иванишевић (од 46. Цветковић), Тодоровић.

ЈЕДИНСТВО: Адамов, Ђорђевић, С. Брзаковић, Бјелић, Карчић, Драгићевић (од 73. И. Брзаковић), Милошевић, Стефановић, Ранђеловић, Љубеновић (од 61. Мијаиловић), Милошевић.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 1955 3:1 (2:0)

Игралиште крај пруге, Трњане. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 В. Станковић у 23, 2:0 Петровић у 30, 2:1 Живковић у 67, 3:1 А. Станковић у 81. минуту.

БОРАЦ: Вељковић, Делетић, Мартин Златановић, Милошевић, А. Станковић, В. Станковић (од 46. Грујић), М. Станковић, Петровић (од 46. Нешић), Милош Златановић, Јовић, Николић (од 46. Голубовић).

МЛАДОСТ 1955: Миленковић, Стевановић, Цветковић, Смиљковић, Милошевић (од 57. Дидић), Сентић, Ђорђевић, Живковић, Трифуновић, Лазић, Петровић (од 57. Костић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КРАЉЕВО 5:1 (2:0)

Игралиште у Г. Љубешу. Судија: Матија Јевтић (Житковац).Стрелци: 1:0 Бранковић у 19, 2:0 Анђелинковић у 25, 3:0 Бранковић у 63, 3:1 Станковић у 65, 4:1 М. Тодоровић у у 74, 5:1 Маринковић у 77. минуту. Жути картони: Живић, М. Тодоровић (Ц. звезда), Павловић (Краљево).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић, Живић, Тасић, Бранковић, Мандић (од 46. Младеновић), Никола Милојевић, Лазаревић, М. Тодоровић, Анђелинковић (од 71. М. Ловренчић), Вацић, Маринковић.

КРАЉЕВО: Маринковић, Димитријевић, Лазић, Павловић, Стаменковић, Станковић, Живановић, Крстић, Митковић.

ЈАСТРЕБАЦ 2022 – РАТАР 7:0 (4:0)

Игралиште крај Мораве, Тешица. Судија: Стефан Милићевић (Моравац). Стрелци: 1:0 Ф. Ранђеловић у 15, 2:0  А. Грујић у 20, 3:0 А. Грујић у 30, 4:0 А. Грујић у 33, 5:0 Маринковић у 56, 6:0 Маринковић у 50, 7:0 Милић у 72. минуту. Жути картони: Новковић, Симић (Јастребац).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Костић (од 70. Новковић), Ф. Ранђеловић, Симић, Банковић, А. Грујић, Радичевић, Маринковић (од 70. Милић), С. Ранђеловић, Здравковић (од 70. Тасић).

РАТАР: Ђекић, Иванишевић, Н. Анђелковић (од 46. Николић), Стошић, Томић, Џонић, А. Анђелковић, Милановић, Станковић, И. Прокић, М. Прокић.

Насловна фотографија: Михајло Илић