Trku poveli Kraljevo, Vukašinovac i Škriljac

U  drugoj rundi Opštinske fudbalske lige kvalitetom su se izdvojile dve utakmice, i to one u Trnjanu i u Vukašinovcu. Ali, da krenemo redom.

Škriljac iz Bradarca igrao je u Trnjanu protiv Borca i zabeležio drugu pobedu u aktuelnom šampionatu. U lepoj fudbalskoj predstavi, golom Stefana Miletića u 44. minutu, Škriljac je savladao Trnjance sa 0:1. U petom minutu igrač gostiju Nenad Milunović nije realizovao jedanaesterac.

Pred svojim navijačima Vukašinovac je slavio protiv favorizovanog Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika sa 1:0. Istini za volju, Rudničani su u 90. minutu  imali priliku da stignu do egala, ali je Ostoja Lazić promašio penal.

U susretu novalija u Tešici, gde su igrali Jastrebac 2022 iz Donjeg Suhotna i Kraljevo, gosti su lako i ubedljivo slavili sa 2:6. Put do pobede trasirali su su Aleksandar Rakić i Petar Stanković koji su po tri puta primorali protivničkog golmana na kapitulaciju, dok su strelci za Jastrebac 2022 bili Vladimir Grujić i Mladen Zdravković.

Crvena zvezda je upisala prvu trojku u jesenjem prvenstvu, pošto je u Gornjem Ljubešu sa 5:1 savladala Rutevac. Utakmica je prekinuta u 73. minutu jer su gosti ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu.

U Dobrujevcu OFK Sloga je sa 4:1 pobedila ekipu Mladosti 1955 iz Moravca.

Pobedu je zabeležio i Polet koji je pred svojim navijačima u Vitoševcu sa 2:0 pobedio Jedinstvo iz Bobovišta.

Slobodan je bio Ratar iz Gornje Peščanice.

Sa maksimalnim učinkom iz dva kola, dakle sa po šest bodova, na tabeli vode Kraljevo, Vukašinovac i Škriljac.

BORAC – ŠKRILJAC 0:1 (0:1)

Igralište u Trnjanu. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelac: 0 :1 Stefan Miletić u 44. minutu. Žuti kartoni: Golubović, Stanković (Borac), Aleksandar Stevanović, Ristić (Škriljac).

BORAC: Veljković, Deletić, Jovanović (od 46. Stanković), Grujić, Ilić, Dojčinović (od 46. Glišić), Martin Zlatanović, Golubović, Petrović (od 56. Đorđević), Miloš Zlatanović, Mihajlović.

ŠKRILJAC: Golubović, M. Miletić, Andrija Stevanović, Trivunac, Mladenović, Stanković, S. Miletić (od 82. Nešić), Aleksandar Stevanović, Jaćimović, Milunović, Ristić.

VUKAŠINOVAC – RUDAR 2016 1:0 (0:0)

Igralište u Vukašinovcu. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelac: 1:0 Zipalović u 63. minutu. Žuti kartoni: Milenović, Vasić (Vukašinovac), Petrović, Ivanović, Milanović (Rudar 2016).

VUKAŠINOVAC: Vidanović, Milenović, V. Milošević, Petrov, Stambolić (od 78. Mihajlović), Marinković, S. Milošević, Zipalović (od 75. Vasić), M. Milošević, Živković, Miletić (od 87. Najdanović).

RUDAR 2016: Stojadinović, Ivanović, Miletić, Durmišević,  Petrović (od 81. Milanović), Jovanović, Đurić (od 73. Dabarčić), M. Zemljak, O. Lazić, Stojanov, Dimitrijević (od 45. Branković).

JASTREBAC 2022 – KRALJEVO 2:6 (0:3)

Igralište u Tešici. Sudija: Miloš Branković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Rakić u 5, 0:2 Rakić u 41, 0:3 P. Stanković u 43, 0:4 Rakić u 56, 1:4 Grujić u 70, 1: 5 P. Stanković u 83, 2:5 Zdravković u 84, 2:6 P. Stanković u 87. minutu.

JASTREBAC 2022: Petrović, Milošević (od 32. S. Ranđelović), Tasić, Zdravković, Simić, Banković (od 46. M. Novković), A. Grujić, F. Ranđelović, Kostić, V. Grujić (od 83. J. Novković), Dinić.

KRALJEVO: Milosavljević, Milenković, Rušiti, Marinković, Gojković, P. Stanković, S. Lazić (od 66. Stamenković), Rakić, V. Stanković, Lazarević (od 46. Dimitrijević), Radičević (od 52. Mitković).

OFK SLOGA – MLADOST 1955 4:1 (3:0)

Igralište u Dobrujevcu. Sudija: Ivan Jovanović. Strelci: 1:0 Jovanović u 19, 2:0 Ivanović u 29, 3:0 I. Lazić u 39, 4:0 Petrović (iz penala) u 83, 4:1 Ristić (iz penala) u 87. minutu. Žuti karton: Živković (Mladost 1955).

OFK SLOGA: Milenković, Rančić (od 56. N. Petrović), Živanović, F. Petrović, Radovanović (od 65. Mihajlović), Radojković, Matić (od 88. Lazarević) , I. Lazić (od 88. Dimitrijević), Ivanović, Đorđević, Jovanović.

MLADOST 1955: Kostić (od 46. Miladinović), Stević, Živadinović, Smiljković, Grujić, Živković, Ristić, Stanojković, Petrović, Milošević (od 46. Trifunović), Milojević.

CRVENA ZVEZDA – RUTEVAC 5:1 (3:1), prekid u 73. minutu

Igralište u Gornjem Ljubešu. Sudija: Aleksandar Stojiljković. Strelci: 0:1 Tomić u 16, 1:1 N. Živković u 27, 2:1 S. Živković u 35, 3:1 S. Živković u 41, 4:1 Vacić (iz penala) u 51, 5:1 S. Živković u 70. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Nenad Milojević, Stanisavljević (od 66. Živanović), Milošević, Stepanović (od 66. Lazarević), Asanović, S. Živković, Todorović, N. Živković, Vacić, Anđelinković (od 46. Išpanović), Nikola Milojević.

RUTEVAC: Zdravković, Grujić, Petrović, Stojanović, Mitrović, Tomić, Told, Antić, Stanojević, Todorović, Milojković.

POLET – JEDINSTVO 2:0 (1:0)

Igralište „Sveta Petka”, Vitoševac. Sudija: Marko Stanojević. Strelci: 1:0 P. Živković u 30, 2:0 L. Živković (autogol) u 83. minutu.

POLET: Veljković, Simonović, Đorđević, Todorovć, Savić, P. Živković (od 85. Nikolovski), Anđelković (od 46. Kadrić), Malović (od 69. Popović), Obradović, Dinić, Milovanović (od 69. Gajić).

JEDINSTVO: Petrović, L. Živković, Miljković, Blagojević, Adamov, Dragićević, Brzaković, Stefanović, Ljubisavljević, Zorkić, Lazarević.

Fotografije: Milan Jovanović
Naslovna fotografija: Ilustracija (arhiva Alpres)