Trijumf „rudara” uz majstoriju kapitena Zemljaka

Juče i prekjuče odigrane su utakmice 12. kola Okružne fudbalske lige.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Rutevac je sa 2:0 pobedio Rasovaču. Da su strelci bolje naštimovali svoje nišavske sprave trijumf je mogao da bude ubedljiviji. Pogotke su postigli Blagojević u četvrtom i Arsić u 42. minutu.

Na Aleksinačkom Rudniku „rudari” su pružili dobru partiju i sa 4:1 savladali tim Radničkog iz Kočana. Svi golovi pali su u drugom delu utakmice, a gol za priču postigao je kapiten Rudar Alposa Aleksandar Zemljak. Na 20 metara od gola gostiju on je prihvatio centaršut, a zatim u maniru slavnog Mesija prebacio protivničke igrače i sa 16 metara silovito, iz prve, pogodio mrežu golmana Nemanje Milenkovića.

Aleksandar Zemljak

Tri boda u gostima osvojila je Palilula iz Aleksinca koja je u Baličevcu pobedila istoimenu ekipu sa 2:1.

Svrljig i Jastrebac iz Tešice igrali su u Svrljigu nerešeno 2:2.

Na gostovanju u Taskovićima Sloga iz Kormana doživela je pravu katastrofu – Taskovići su slavili čak sa 7:0!

Zaplanjska Toponica: Moravac – Pobeda (Rusna) 2:6
Čečina: Moravac – Doljevac 1:2, i
Čapljinac: Radnički – Borac (Azbresnica) 3:2.

Utakmica između Mladosti iz Batušinca i Elida iz Donjeg Dušnika odložena je za 21. oktobar.

Na tabeli vodi Doljevac sa 32 boda.

Od klubova sa područja aleksinačke opštine, najbolji plasman trenutno ima OFK Rutevac koji je na četvrtom mestu sa 22 boda. Dalje slede: na sedmom mestu Rudar Alpos sa 20 bodova, 19 bodova ima Jastrebac i zauzima deveto mesto, Palilula je 13. sa 15 bodova, a Sloga zauzima 14. poziciju sa 12 bodova.

OFK RUTEVAC – RASOVAČA 2:0 (2:0)

OFK Rutevac (arhiva)

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Veljko Savić (Biljeg). Strelci: 1:0 Blagojević u 4, 2:0 Arsić u 42. minutu. Žuti kartoni: Radojković (OFK Rutevac), Stevanović (Rasovača).

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković, Đorđević (od 78. Ignjatović), Radojković, Slavnić, Brzaković, Ilić, Blagojević, Mitrović, Arsić, Milošević (od 62. Lovrenčić).

RASOVAČA: S. Ilić, Stojanović, K. Ilić, N. Živković, Stevanović, D. Živković, Stamenković, Dikić, Blagojević (od 17. Veljković), Dinić, Milovanović.

RUDAR ALPOS – RADNIČKI (Kočane) 4:1 (0:0)

RudarAlpos
FK Rudar Alpos (arhiva)

Stadion Rudara na Aleksinačkom Rudniku. Sudija: Stefan Ivanović (Merošina). Strelci: 1:0 Stojanov u 48, 2:0 Marković u 54, 3:0 Zemljak u 60, 4:0 Radivojević u 65, 4:1 Marko Vučković u 88. Minutu. Žuti kartoni: Cvetkov, Marković, Radivojević (Rudar Alpos), Milan Vučković (Radnički).

RUDAR ALPOS: Cvetkov, P. Đorđević, Milošević (od 46. Jevremović), Nikolić, Stojanović, Stojmenović, Radivojević, Gojković, Markovć, Zemljak, Stojanov (od 75. A. Đorđević).

RADNIČKI: N. Milenković, Ž. Milenković, Matić, Milan Vučković, Čemerikić (od 63. Spasić), Ilić, Dinčić, M. Milošević, Momirović (od 58 A. Milošević), Marko Vučković, Osmanović.