Rudar Alpos Moravac

Trijumf „rudara” i OFK Rutevca, zašto su Kormanci prekinuli meč

U Okružnoj fudbalskoj ligi odigrane su utakmice 16. kola. Od pet ekipa sa teritorije aleksinačke opštine koje se takmiče u ovom rangu, dve su osvojile ceo plen, dok su tri ekipe ostale bez bodova.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu, OFK Rutevac je bez po muke, sa 4:0, savladao ekipu Moravca iz Zaplanjske Toponice koja je doputovao sa sedam igrača. Mrežu gostiju načeo je Ignjatović u 6. minutu i to je bilo sve što se golova tiče u prvom poluvremenu. U drugom delu, u 52. minutu, Brzaković je povisio na 2:0, da bi desetak minuta kasnije sa dva gola, u 62. i 65. minutu, Denić postavio konačan rezultat.

Na Aleksinačkom Rudniku Rudar Alpos je sa 2:1 pobedio Pobedu iz Rusne. „Rudari” su poveli golom Markovića u 24. minutu, a izjednačio je Ristić u 75. minutu iz jedanaesterca. Gol za tri boda postigao je Živković u 90. minutu. Gosti su od 29. minuta igrali sa igračem manje, jer je Stefanović zaradio crveni karton zbog upućivanja pogrdnih reči glavnom sudiji Nikoli Jankoviću iz Bresta.

Fudbaleri Jastrepca iz Tešice igrali su Baličevcu i od istoimene ekipe pretrpeli poraz od 3:1. Poražena je i Palilula iz Aleksinca, koja je gostovala Doljevcu i izgubila sa 1:0.

Meč u Čapljincu između Radničkog i Sloge iz Kormana prekinut je pri rezultatu 2:2. U 88. minutu sudija Vladica Miladinović iz Jugbogdanovca dosudio je jedanaesterac za domaću ekipu, a Kormanci, nezadovoljni ovakvom odlukom, napustili su teren. Shodno pravilima, meč će biti registrovan službenim rezultatom (3:0) u korist domaće ekipe.

Ostali rezultati.
Batušinac: Mladost – Svrljig 2:0,
Taskovići: Taskovići – Elid (Donjeg Dušnik) 1:0,
Čečina: Moravac – Rasovača 3:0, i
Azbresnica: Borac – Radnički (Kočane 2:3).

Posle 16 odigranih kola, na prvom i drugom mestu su Doljevac i Mladost sa po 41. bodom.
Sa po 28 bodova četvrto i petom mesto zauzimaju OFK Rutevac i Jastrebac, Rudar Alpos je deveti sa 24, a Sloga i Palilula, sa po 18 bodova, su na 12, odnosno 13. poziciji.

OFK RUTEVAC – MORAVAC (ZT) 4:0 (1:0)

OFK Rutevac (arhiva)

Gradski stadion, Aleksinac. Sudija: Aleksandar Dimitrijević (Aleksinac). Strelci: 1:0 Ignjatović u 6, 2:0 Brzaković u 52, 3:0 Denić u 62, 4:0 Denić u 65. minutu.

OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković, Đorđević, Miljković (od 46. Lazić), Milošević, Brzaković, Ilić, Lovrenčić (od 46. Pavlović), Radovanović, Ignjatović, Denić.

MORAVAC: N. Janaćković, Denić, M. Janaćković, Janković, Krstić, Mitić, Stamenković.

RUDAR ALPOS – POBEDA 2:1(1:0)

RudarAlpos
FK Rudar Alpos (arhiva)

Stadion Rudara, Al. Rudnik. Sudija: Nikola Janković (Brest). Strelci: 1:0 Marković u 24, 1:1 Ristić (iz jedanaesterca) u 75, 2:1 Živković u 90. minutu. Žuti kartoni: Radivojević (Rudar Alpos), Ristić, Dimitrijević, Blažić, Mitić (Pobeda). Crveni karton: Stefanović (Pobeda) u 29. minutu.

RUDAR ALPOS: Cvetkov, Jovanović, Milošević (od 48. Jevremović) , Nikolić, Stojanović, Živković, Radivojević, Stojmenović, Marković, Zemljak, Stojanov.

POBEDA: Ristić, Ranđelović (od 82. Pavlović) , Blažić, Dimitrijević, Stefanović, Mitić, Jovanović, Stanisavljević (od 46. Zdravković), M. Stojanović, S. Stojanović, Perić (od 46. Vasić).