Тријумф Мораве за скок ка врху, Напредак опет без бодова

Протеклог викенда у зони Центар одиграни су мечеви 12. кола.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак 1929 је одмерио снаге са екипом Младости из Батушинца.

Подмлађени састав алексиначког тима, овога пута у стартној постави је било седам кадета и још четворица на клупи, био је, може се рећи, равноправан такмац, поготово у првом полувремену. Истакао се голман Напретка, млади Никола Тацевић, који је одбранио 5-6 зицера. На другој страни, стрелци су имали четири шансе, али нису погодили циљ. У другом полувремену гости су заиграли офанзивније и у 53. минуту стигли до предности, а потом до 79. минута постигли још два поготка и тако освојили цео плен.

Меч у Житковцу између Мораве и Сврљига оправдао је очекивања.

Виђена је квалитетна представа у којој је свако од ривала имао своје прилике. На самом почетку, у 5. минуту, млади Спасић је промашио зицер. Нешто касније шут Слободана Јанковић голман је одбио, а Цветковић је закаснио да лопту спроведе у мрежу. Јанковић је имао још једну прилику, али је није искористио, као и Поповић и Симић. Играчи гостију погодили су пречку и стативу.

Друго полувреме протекло је у знаку борбене и агресивне игре; Морава је атаковала на гол гостију, а они су из контри покушавали да учине нешто више. У 70. минуту због насилног понашања судија је показао црвени  картон играчу Мораве Марјановићу и играчу и тренеру Сврљига Миливојевићу и Саши Јовановићу. У наставку, Поповић је најпре погодио стативу, а затим и пречку. Уследиле су потом шансе Јанковића и Поповића. У самом финишу меча гости су из контре створили прилику, али је Алекса Ристићбио на висини задатка.

Одлука о победнику пала је у надокнади времена. У 3. минуту надокнаде резервиста Димитријевић је направио мали шоу у казненом простору гостију и савладао голмана Јеремића.  Минут касније, Цветковић је поставио коначан резултат – 2:0.

Ражањ: Буковик – Раднички 2022 1:4.

На табели води ОФК Брзи Брод са 32 бода, Морава је са 10. скочила на 6. месту са 18  бодова, колико има и Пуковац на 7. месту, док је Напредак и даље на дну табеле са три бода.

ОФК НАРЕДАК 1929 – МЛАДОСТ (Б) 0:3 (0:0)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Лука Албијанић. Стрелци: 0:1 Станковић у 53, 0:2 Динић у 61, 0:3 Мишић у 79. минуту. Жути картон: М. Цандер (Напредак).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Тацевић, Смиљковић, И. Ловренчић (од 69. Петровић), Д. Цандер (од 69. Николић), М. Цандер, Ђокић, Стојановић (од 75. Пауновић), Андрејевић (од 69. Гогић), Паприца, Вељковић, Арсић.

МЛАДОСТ (Б): Михаловић, Н. Јовановић, Петровић, Стојадиновић, Михајловић, Илић, Мишић (од 79. М. Јовановић), Костић (од 65. М. Динић), Н. Динић (од 79. У. Јовановић), Станковић (од 88. С. Динић), Перић.

МОРАВА – СВРЉИГ 2:0 (0:0)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Петар Станковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Димитријевић у 90+2, 2:0 Цветковић у 90+3. минуту.

Жути картони: Новковић, Лазаревић (Морава), Цандер, Мишић (Сврљиг). Црвени картони: Марјановић (Морава), Миливојевић, Саша Јовановић, шеф ст. штаба (Сврљиг) у 70. минуту.

МОРАВА: А. Ристић, Марјановић, Поповић, Лазаревић, Спасић (од 61. Димитријевић), Цветковић, Петровић, Симић,Николић, Новковић, С. Јанковић (од 90+3. Стефановић).

СВРЉИГ: Јеремић, Петровић, Немања Мишић, Цандер, Костић (од 51. Миливојевић), Цветановић, Стошић, Ђокић, Прокић (од 25. Недељковић), Првуловић, Никола Мишић.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Сврљиг), Милан Јовановић (ОФК Напредак – Младост (Б)).