Trijumf Brđanke u Boru, Pendo četiri u metu

Na gostovanju u Boru u pretposlednjem, 18. kolu Regionalne lige – Sever, futsaleri Brđanke pobedili su Borane.

Četvorostruki strelac Mirko Pendo

U prvom delu utakmice rivali su bili izjednačeni, pa se može reći da je tako bilo  i u većem delu drugog poluvremena. U finišu meča, tri minuta pre kraja, bilo je nerešeno 6:6, a onda je na scenu stupio Milošević i golovima u 38. i 40. minutu doneo pobedu svom timu – 6:8.

Osim Miloševića, četiri gola za Aleksinčane postigao je Mirko Pendo, a po jedan gol dali su Arsić i Gojković.

Posle ovog kola Brđanka je na drugom mestu sa 25 bodova, a u narednom kolu dočekuje ekipu Babušnice.

Bor – Brđanka 6:8 (3:3)

Hala SC Bor. Sudije: Nikola Tomić (Zaječar), Stefan Mamula (Bor). Strelci: 0:1 Arsić u 4, 1:1 Đenadić u 6, 1:2 Radovanović u 12, 2:2 Pendo u 13, 3:2 Đenadić u 15, 3:3 Pendo u 20, 3:4 Gojković u 22, 3:5 Pendo u 23, 4:5 Krstić u 25, 4:6 Pendo u 30, 5:6 Radovanović u 33, 6:6 Karabašević u 37, 6:7 Milošević u 38, 6:8 Milošević u 40. minutu. Žuti kartoni: Đenadić, Krstić (Bor), Lovrenčić (Brđanka). Crveni karton: Pendo (Brđanka) u 36. minutu.

BOR: JAKOVLJEVIĆ, TERZIĆ, KARABAŠEVIĆ, RADOVANOVIĆ, ĐENADIĆ, Krstić, Stanković, Dimitrijević.

BRĐANKA: ŠUĆUR, MILOŠEVIĆ, SAVIĆ, PENDO, ARSIĆ, Cvetković, Đorđević, Gojković, Golubović, Lovrenčić.

Minut ćutanja za Aleksu

Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta tragično nastradalom  našem sugrađaninu Aleksi Stojmenoviću, igraču sokobanjskog Ozrena i KMF Ozren, koji je svojevremeno branio boje aleksinačkog i kruševačkog Napretka i Rudara sa Aleksinačkog Rudnika, a igrao je i mali fudbal za KMF Aleksinac 2015.

Petarda u Pirotu

Futsaleri KMF Aleksinac 2015 poraženi su u Pirotu od istoimene ekipe sa 5:0. Na tabeli Treće lige – Istok, Aleksinčani su na osmom mestu sa 19 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Progres.