Тријумф Брђанке у Бору, Пендо четири у мету

На гостовању у Бору у претпоследњем, 18. колу Регионалне лиге – Север, футсалери Брђанке победили су Боране.

Четвороструки стрелац Мирко Пендо

У првом делу утакмице ривали су били изједначени, па се може рећи да је тако било  и у већем делу другог полувремена. У финишу меча, три минута пре краја, било је нерешено 6:6, а онда је на сцену ступио Милошевић и головима у 38. и 40. минуту донео победу свом тиму – 6:8.

Осим Милошевића, четири гола за Алексинчане постигао је Мирко Пендо, а по један гол дали су Арсић и Гојковић.

После овог кола Брђанка је на другом месту са 25 бодова, а у наредном колу дочекује екипу Бабушнице.

Бор – Брђанка 6:8 (3:3)

Хала СЦ Бор. Судије: Никола Томић (Зајечар), Стефан Мамула (Бор). Стрелци: 0:1 Арсић у 4, 1:1 Ђенадић у 6, 1:2 Радовановић у 12, 2:2 Пендо у 13, 3:2 Ђенадић у 15, 3:3 Пендо у 20, 3:4 Гојковић у 22, 3:5 Пендо у 23, 4:5 Крстић у 25, 4:6 Пендо у 30, 5:6 Радовановић у 33, 6:6 Карабашевић у 37, 6:7 Милошевић у 38, 6:8 Милошевић у 40. минуту. Жути картони: Ђенадић, Крстић (Бор), Ловренчић (Брђанка). Црвени картон: Пендо (Брђанка) у 36. минуту.

БОР: ЈАКОВЉЕВИЋ, ТЕРЗИЋ, КАРАБАШЕВИЋ, РАДОВАНОВИЋ, ЂЕНАДИЋ, Крстић, Станковић, Димитријевић.

БРЂАНКА: ШУЋУР, МИЛОШЕВИЋ, САВИЋ, ПЕНДО, АРСИЋ, Цветковић, Ђорђевић, Гојковић, Голубовић, Ловренчић.

Минут ћутања за Алексу

Пре почетка утакмице минутом ћутања одата је пошта трагично настрадалом  нашем суграђанину Алекси Стојменовићу, играчу сокобањског Озрена и КМФ Озрен, који је својевремено бранио боје алексиначког и крушевачког Напретка и Рудара са Алексиначког Рудника, а играо је и мали фудбал за КМФ Алексинац 2015.

Петарда у Пироту

Футсалери КМФ Алексинац 2015 поражени су у Пироту од истоимене екипе са 5:0. На табели Треће лиге – Исток, Алексинчани су на осмом месту са 19 бодова, колико има и седмопласирани Прогрес.