ТКЛС: Војводина савладала Житко баскет за финале са Динамиком

Кадети новосадске Војводине победили су екипу Житко баскета у полуфиналу квалификација  у оквиру Триглав кадетске лиге Србије 83:91 (27:18, 14:21, 18:21, 24:31). Тим из Београда боље је отворио меч, да би у наставку изгубио преостале три четвртине. Војводина са Динамиком у финалу у недељу.

Кадети тренера Бојана Вучића били су надмоћнији тим на терену у првих 10 минута, па је на крају првог периода резултат гласио 27:18 у корист Житко баскета.

У наставку полуфиналног сусрета виђена је знатно пожртвованија игра играча Војводине, који су све време држали резултатски прикључак, све до момента док у потпуности нису окренули резултат у своју корист.

Најбољи у тиму победника био је Душан Даутовић, који је уз 19 поена имао и 7 ухваћених лопти. Следили су га Милан Зекић (19п, 8ск), Марко Љесковић (16п, 5ас) и Михајло Гикић (14п, 5ск).

У екипи Житка истакао се Марко Галонић са 24 поена и 9 скокова. Двоцифрени били су и Лука Стешевић (17п, 7ас, 7ск), Александар Николић (17п, 7ск) и Петар Новаковић (12п, 10ск).

Војводина се овом победом пласирала у финале квалификација које се одржавају у Спортској хали у Алексинцу. Противник Новосађана биће екипа Динамика из Београда, а сусрет је заказан за недељу у 15 часова.