Tešičani slavili u derbiju začelja, remi Palilule

U Okružnoj ligi proteklog vikenda odigrane su utakmice 20. kola.

U derbiju začelja u Tešici Jastrebac je sa 2:0 pobedio ekipu Poleta iz Radevca. Vodeći gol postigao je Darko Cenić u 39. minutu, a na 2:0 povisio je Milan Tasić iz penala u 63. minutu.

Palilula je na Gradskom stadionu u Aleksincu igrala protiv Radničkog iz Čapljinca. Bila je to lepa i neizvesna utakmica sa nekoliko interesantnih preokreta. Gosti su stekli prednost u 20. minutu pogotkom Danijela Stankovića. Aleksinčani su poravnali rezultat u 37. minutu, a tri minuta kasnije uspeli su i da dođu do vođstva. Golove su postigli Miloš Branković i Bojan Marković.

Početkom drugog dela, u 48. minutu, gosti su golom Božidara Cvetkovića iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca stigli do egala. Igrač Palilule Andrija Marinković postigao je pogodak za svoj tim u 59. minutu, a izjednačio je igrač gostiju Nikola Cvetanović sedam minuta pre kraja. Palilula je je u finišu utakmice imala nekoliko prilika, ali je realizacija izostala.
Dakle, Palilula – Radnički iz Čapljinca – 3: 3.

Azbresnica: Borac – Toplica (Šarlinac) 4:1,
Balajinac: Zemljoradnik – Baličevac 1:1,
Čečina: Moravac – Naisus (Rožina) 0:1,
Balajinac: Rad (Merošina) – Svrljig 1:7, i
Rusna: Pobeda – Radnički (Kočane) 0:1.

U ovom kolu Taskovići u bili slobodni.

Svrljig je prvi na tabeli sa 46 bodova, a klubovi sa teritorije aleksinačke opštine imaju sledeći plasman: Palilula je sedma sa 26 bodova, koliko ima i Rad na osmom mestu, Jastrebac zauzima 13. mesto sa 18 bodova, dok je Polet na dnu tabele sa osam bodova.

JASTREBAC – POLET 2:0 (1:0)

Igralište Jastrepca, Tešica. Gledalaca: oko 30. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 D. Cenić u 39, 2:0 Tasić (iz penala) u 63. minutu.

JASTREBAC: U. Cenić, Stojanović, Stanišić, N. Cenić, A. Dinčić, D. Stanković (od 65. Ilić), Popović, Tasić, Lukić (od 70. A. Stanković), Simonović, D. Cenić (od 87. V. Dinčić).

POLET: Pejčinović, Rakić (od 71. Obradović), D. Petrović, Ristić, Agatonović, S. Petrović, Mihajlović, Mitrović, Stamatović (od 83. Novitović), Đorđević, D. Jovanović (od 62. Agatonović).

PALILULA – RADNIČKI 1947 3:3 (2:1)

Gradski stadion, Aleksinac. Gledalaca: oko 50. Sudija: Jovan Milošević (Aleksinac). Strelci: 0:1 u Stojković u 20, 1:1 Branković u 37, 2:1 Marković u 40, 2:2 B. Cvetković u 48, 3:2 Marinković u 59, 3:3 Cvetanović u 83. minutu. Žuti kartoni: Ranđelović, M. Stojanović, Stojković, Mladenović (Radnički). Crveni karton: Trener Nikolić (Radnički) u 73. minutu.

PALILULA: Stojadinović, Miljković (od 78. S. Lazić), Stevanović, Radojković, Marinković, R. Janković, Dragović (od 66. Stanković), Branković, Marković, L. Janković, Rajković.

RADNIČKI: Mladenović, Mitić (od 55. Ristić), Cvetanović, Stojiljković, S. Stojanović, A. Cvetković, Ranđelović, Dimitrijević, Vukadinović, B. Cvetković, Stojković.

Fotografije sa utakmice Jastrebac – Polet: Milan Jovanović