Тешичани славили у дербију зачеља, реми Палилуле

У Окружној лиги протеклог викенда одигране су утакмице 20. кола.

У дербију зачеља у Тешици Јастребац је са 2:0 победио екипу Полета из Радевца. Водећи гол постигао је Дарко Ценић у 39. минуту, а на 2:0 повисио је Милан Тасић из пенала у 63. минуту.

Палилула је на Градском стадиону у Алексинцу играла против Радничког из Чапљинца. Била је то лепа и неизвесна утакмица са неколико интересантних преокрета. Гости су стекли предност у 20. минуту поготком Данијела Станковића. Алексинчани су поравнали резултат у 37. минуту, а три минута касније успели су и да дођу до вођства. Голове су постигли Милош Бранковић и Бојан Марковић.

Почетком другог дела, у 48. минуту, гости су голом Божидара Цветковића из слободног ударца са ивице шеснаестерца стигли до егала. Играч Палилуле Андрија Маринковић постигао је погодак за свој тим у 59. минуту, а изједначио је играч гостију Никола Цветановић седам минута пре краја. Палилула је је у финишу утакмице имала неколико прилика, али је реализација изостала.
Дакле, Палилула – Раднички из Чапљинца – 3: 3.

Азбресница: Борац – Топлица (Шарлинац) 4:1,
Балајинац: Земљорадник – Баличевац 1:1,
Чечина: Моравац – Наисус (Рожина) 0:1,
Балајинац: Рад (Мерошина) – Сврљиг 1:7, и
Русна: Победа – Раднички (Кочане) 0:1.

У овом колу Тасковићи у били слободни.

Сврљиг је први на табели са 46 бодова, а клубови са територије алексиначке општине имају следећи пласман: Палилула је седма са 26 бодова, колико има и Рад на осмом месту, Јастребац заузима 13. место са 18 бодова, док је Полет на дну табеле са осам бодова.

ЈАСТРЕБАЦ – ПОЛЕТ 2:0 (1:0)

Игралиште Јастрепца, Тешица. Гледалаца: око 30. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Д. Ценић у 39, 2:0 Тасић (из пенала) у 63. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ: У. Ценић, Стојановић, Станишић, Н. Ценић, А. Динчић, Д. Станковић (од 65. Илић), Поповић, Тасић, Лукић (од 70. А. Станковић), Симоновић, Д. Ценић (од 87. В. Динчић).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ракић (од 71. Обрадовић), Д. Петровић, Ристић, Агатоновић, С. Петровић, Михајловић, Митровић, Стаматовић (од 83. Новитовић), Ђорђевић, Д. Јовановић (од 62. Агатоновић).

ПАЛИЛУЛА – РАДНИЧКИ 1947 3:3 (2:1)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: око 50. Судија: Јован Милошевић (Алексинац). Стрелци: 0:1 у Стојковић у 20, 1:1 Бранковић у 37, 2:1 Марковић у 40, 2:2 Б. Цветковић у 48, 3:2 Маринковић у 59, 3:3 Цветановић у 83. минуту. Жути картони: Ранђеловић, М. Стојановић, Стојковић, Младеновић (Раднички). Црвени картон: Тренер Николић (Раднички) у 73. минуту.

ПАЛИЛУЛА: Стојадиновић, Миљковић (од 78. С. Лазић), Стевановић, Радојковић, Маринковић, Р. Јанковић, Драговић (од 66. Станковић), Бранковић, Марковић, Л. Јанковић, Рајковић.

РАДНИЧКИ: Младеновић, Митић (од 55. Ристић), Цветановић, Стојиљковић, С. Стојановић, А. Цветковић, Ранђеловић, Димитријевић, Вукадиновић, Б. Цветковић, Стојковић.

Фотографије са утакмице Јастребац – Полет: Милан Јовановић