Tešičani osvojili ceo plen, OFK Rutevcu bod

Deseto kolo Okružne fudbalske lige donelo je nekoliko iznenađenja.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Rutevac je izborio bod protiv Radničkog iz Kočana – 1:1.
Jedan od najozbiljnih pretendenata na titulu jesenjeg šampiona, Doljevac, slavio je na Aleksinačkom Rudniku protiv Rudar Alposa sa 1:4, a poraz je pretrpela iz Sloga iz Kormana koja je u Svrljigu izgubila od istoimene ekipe sa 3:2.

FK Rudar Alpos - FK Rudar Alpos
FK Rudar Alpos

U Taskovićima Palilula iz Aleksinca je poražena od Taskovića sa 4:1, poluvreme 2:0 (detalj sa takmice na naslovnoj fotografiji). Sva četiri pogotka delo su mladog i talentovanog Mihajla Ranđelovića, a jedini gol za Aleksinčane postigao je Jovanović početkom drugog dela utakmice, tačnije u 52. minutu, kada je smanjio vođstvo domaćina na 2:1.

Razlog za slavlje u ovom kolu imaju jedino Tešičani. Na gostovanju u Donjem Dušniku Jastrebac je sa 0:1 pobedio domaćeg Elida.

Batušinac: Mladost – Pobeda (Rusna) 1:0,
Zaplanjska Toponica: Moravac – Rasovača 4:0,
Baličevac: Baličevac – Borac (Azbresnica) 3:4, i
Čečina: Moravac – Radnički (Čapljinac) 0:2.

Na tabeli vode Mladost i Doljevac sa po 26 bodova.

Što se klubova sa područja aleksinačke opštine tiče, najbolji plasman trenutno ima OFK Rutevac koji je na šestom mestu sa 16 bodova, koliko ima i Borac na sedmoj poziciji. Sa po 15 bodova slede Baličevac i Jastrebac na osmom, odnosno devetom mestu, Rudar Alpos je na 12. poziciji sa 14, a Sloga zauzima 13. mesto sa dva boda manje.

Autor fotografija: Nebojša Espero Stanković