Тесан пораз Рудара

После сјајне серије од осам узастопних победа, фудбалери лидера првенства Зоне Центар, Рудара 2016, доживели су тесан пораз.

Зелено-црни са Алексиначког Рудника су у гостима, у Доњој Врежини, изгубили од Пролетера резултатом 1:0. Једини гол на утакмици постигао је Костић у 17. минуту.

ФК Рудар 2016 Алексиначки Рудник

Упркос овом неуспеху, изабраници тренера Александра Земљака и даље држе водећу позицију на табели, али је сада разлика између прве и другопласиране, односно трећепласиране екипе, свега два бода.

Остали резултати 10. кола:
Ниш: Цар Константин – Јединство (ГМ) 8:3,
Ниш: ОФК Ниш – Сврљиг 4:1,
Батушинац: Младост – Наша крила 0:4,
Медошевац: Младост – Пуковац 1:2,
Балајинац: Земљорадник – Палилулац 4:0.

Четири кола пре краја јесењег дела првенства, на челу табеле је Рудар 2016 са 25 бодова. Са по 23 бода на другом и трећем месту су Цар Константин и Земљорадник, док су Наша крила четврта са 22 бода, итд.

ПРОЛЕТЕР ДОЊА ВРЕЖИНА – РУДАР 2016  1:0 (1:0)

Игралиште Пролетера, Доња Врежина. Судија: Александар Јовановић (Белотинац). Стрелац: 1:0 Костић у 17. минуту. Жути картони: Мирчић, Јовановић, Костић, Најденов  (Пролетер), М. Ристић, Станковић (Рудар). Црвени картон: Зека (Рудар) у 90. минуту.

ПРОЛЕТЕР ДВ: Станојевић, Јовановић, Стојиљковић, Митровић (од 31. Мирчић), Тодоровић, Стојановић, Цветановић, Миленковић, Најденов, Л. Костић (од 78. Јовановић), Ранђеловић (од 89. А. Костић).

РУДАР 2016: А. Ристић, Алексић, Нешић, Ахмети, Јевремовић (од 64. В. Ђокић), Коцић, Л. Ђокић, Зека, Поповић, М. Ристић, Стојановић (од 75. Богдановић).

Насловна фотографија – илустрација  (фото: М. Илић)