„Tajland open 2023”: Zlato i bronza za braću Trajković! (FOTO+VIDEO)

Iz dalekog Bankoka, prestonice Tajlanda, stiglaje lepa vest.

Nikola Trajković, član Džudo i džiu-džicu kluba NiF iz Aleksinca i državne reprezentacije osvojio je zlatno odličje na Grand pri turniru u džiu-džici „Tajland open 2023”, u kategoriji seniora do 85 kilograma. Njegov rođeni brat, takođe član NiF-a i državne selekcije, Filip Trajković okitio se bronzom u konkurenciji do 94 kilograma. I treći član državne reprezentacije, Ivan Dela Kroče iz Novog Sada, popeo se na pobednički tron. On je osvojio zlatnu medalju u konkurenciji seniora do 69 kilograma.

− Izuzetno sam zadovoljan postignutim rezultatima. Na ovom prestižnom turniru koji, pored „Pariz opena” na kome smo se nedavno takmičili, spada u najjače na svetu, ostvarili smo stopostotni učinak; trojica naših takmičara osvojili su tri medalje, a dva puta se čula naša himna „Bože pravde”. Njih trojica su najbolji takmičari u našoj zemlji i standardni reprezentativci − kaže za Alpres trener reprezentacije Srbije i Džudo i džiu-džicu kluba „NiF”, Dragan Trajković i dodaje da je naša selekcija u generalnom plasmanu zauzela šesto mesto.

Inače, pre odlaska na Tajland, 17. maja na prigodnoj svečanosti u Palati Srbija, sva trojica takmičara dobili su stipendije od strane Ministarstva sporta. Kategorisani su kao vrhunski sportisti amateri; Nikola i Ivan proglašeni su zaslužnim sportistima i oni će stipendiju koristiti četiri godine, dok je Filip proglašen sportistom međunarodnog ranga kome je dodeljena stipendija na godinu dana.