Svaka čast, majstore: Trajković treći u Evropi

U gradu Maintalu pored Frankfurta na Majni, u Nemačkoj, od 17. do 22. jula održano je Evropsko prvenstvo za seniore u džiu-džici na kome je učestvovalo preko 400 takmičara iz 22 države Evrope.

Reprezentacija Srbije nastupila je sa trojicom takmičara, među kojima je bio Nikola Trajković, član Džudo i džiu-džicu kluba NIF iz Aleksincakoji se takmičio u kategoriji do 85kilograma.

Prvog dana nadmetanja u veoma jakoj konkurencji Nikola je osvojio treće mesto i bronzanu medalju. Imao je pet borbi i ostvario četiri pobede i poraz. U prvom kolu ful iponom pobedio je takmičara iz Belgije. U drugom kolu, u veoma neizvesnom meču, izgubio od aktuelnog svetskog prvaka Ilije Boroka iz Rusije. U repasažu je pobedio takmičara iz Belgije Patrika Habirora sa 14:0, zatim Slovenca Vida Beliča sa 13:4 i u borbi za treće mesto Švajcarca Nikolasa Baeza sa 19:14.

U generalnom plasmanu u ovoj kategoriji novi prvak Evrope postao je Nemac Daniel Zmeev, dok je Trajković zauzeo treću poziciju zajedno sa Ilijom Borokom iz Rusije.

Nikolu je na takmičenju predvodio njegov trener i otac Dragan Trajković u saradnji sa selektorom reprezentacije Srbije Janošem Kopasom iz Novog Sada i njima svakako pripada deo zasluga za ovako veliki i značajan rezultat.

− Ovo je još jedan u nizu vrhunskih rezultata koje postižu takmičari našeg kluba − kazao je za naš portal trener Dragan Trajković.− Nikola je za naš klub osvojio i u Aleksinac doneo drugu medalju sa evropskih prvenstava za seniore pored svog mlađeg brata Filipa koji je 2019. godine osvojio zlatnu medalju i postao prvak Evrope u kategoriji do 94kilograma − dodaje Trajković.