Srbija pobedila, debitovala Mina Đorđević

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Hrvatsku 66:84 (21:24, 14:31, 16:7, 15:22). Prvi nastup u seniorskom nacionalnom timu zabeležila je Aleksinčanka Mina Đorđević.

Srbija je od samog starta zaigrala bolje u odnosu na rivala. Presudna je bila druga deonica, koju su naše košarkašice dobile sa velikih 14:31, pa je rezultat na poluvremenu bio 35:55 u korist Srbije.

Iako su Hrvatice dobili treću četvrtinu, izostala je neizvesnost u ovom susretu. Svoje prve seniorske minute upisala je Mina Đorđević. Aleksinčanka i nekadašnja košarkašica Napretka i Crvene zvezde na terenu je provela nešto više od 4 minuta i upisala jedan poen sa linije penala.

U kvalifikacionoj utakmici za odlazak na Evrobasket 2023 godine, Srbiju je predvodila Aleksandra Crvendakić sa 33 poena.

Srbija će naredni meč odigrati 24. novembra, kada će na svom terenu dočekati selekciju Bugarske.