Србија победила, дебитовала Мина Ђорђевић

Женска кошаркашка репрезентација Србије убедљиво је савладала Хрватску 66:84 (21:24, 14:31, 16:7, 15:22). Први наступ у сениорском националном тиму забележила је Алексинчанка Мина Ђорђевић.

Србија је од самог старта заиграла боље у односу на ривала. Пресудна је била друга деоница, коју су наше кошаркашице добиле са великих 14:31, па је резултат на полувремену био 35:55 у корист Србије.

Иако су Хрватице добили трећу четвртину, изостала је неизвесност у овом сусрету. Своје прве сениорске минуте уписала је Мина Ђорђевић. Алексинчанка и некадашња кошаркашица Напретка и Црвене звезде на терену је провела нешто више од 4 минута и уписала један поен са линије пенала.

У квалификационој утакмици за одлазак на Евробаскет 2023 године, Србију је предводила Александра Црвендакић са 33 поена.

Србија ће наредни меч одиграти 24. новембра, када ће на свом терену дочекати селекцију Бугарске.