Slavlje Rutevčana u derbiju

U derbiju 15. kola Okružne lige, OFK Rutevac je u Aleksincu sa 2:1 pobedio tim Radničkog iz Kočana. U 11. minutu Rutevčani su poveli sa 1:0 golom Mitrovića, na 2:0 povisio je Denić u 43. minutu, da bi konačan rezultat postavio Dimitrijević pet minuta pre kraja utakmice udarcem sa bele tačke.

Na gostovanju u Donjem Dušniku, Rudar Alpos je slavio protiv Elida sa 0:2. Sloga iz Kormana u Doljevcu je protiv istoimene ekipe izborila remi – 1:1, dok je Napredak 2012 iz Krušja kao domaćin prepustio bodove Moravcu iz Čečine koji je trijumfovao sa 0:1. Meč između Palilule iz Aleksinca i Padine nije odigran, jer gosti nisu došli, pa će ova utakmica, po svoj prilici, biti registrovana službenim rezultatom 3:0 u korist aleksinačkog tima.

Baličevac: Baličevac Rasovača 2:4,
Čečini: Pobeda (Rusna) – Moravac (Zaplanjska Toponica) 1:2,
Rožina: Naisus Radnički (Čapljinac) 6:2, i
Batušinac: MladostZaplanjac (Gadžin Han) 2:1.

Naisus je i dalje prvi na tabeli sa 40 bodova. OFK Rutevac je drugi sa 31 bodom, koliko ima i trećeplasirana Rasovača. Rudar Alpos je na petoj poziciji sa 28 bodova. Sloga je deseta sa 22 boda, Palilula zauzima 15. mesto sa 13 bodova, a Napredak 2012 iz Krušja je na 16. poziciji sa 12 bodova.

OFK RUTEVAC – RADNIČKI 2:1 (2:0)

Gradski stadion u Aleksincu. Gledalaca: oko 50. Sudija: Vladica Miladinović (Jugbogdanovac). Strelci: 1:0 Mitrović u 11, 2:0 Denić u 43, 2:1 Dimitrijević (iz penala) u 85. minutu. Žuti kartoni: Lazarević, Rajković (OFK Rutevac), Marijanović, Dinčić (Radnički).

ofkrutevac1908OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković (od 77. Marinković), Radojković, Slavnić, Ranđelović, Brzaković, Ilić, Lazarević, Mitrović, Rajković, Denić.

RADNIČKI: Milenković, Stojanović (od 46. Milošević), Matić, Vučković, Ilić, Marijanović, Dinčić, Dimitrijević (od 53. Milenković), Čemerikić, Vučković, Osmanović (od 62. Momirović).