Шкриљац меље редом и држи трон

У деветом колу Општинске лиге сусрели су се лидер првенства и фењерџија, Шкриљац из Брадарца и Ратар из Горње Пешчанице. Шкриљац је славио са 8:1. Била је то њихова осма победа у актуелном шампионату.

Полет је у Витошевцу са 5:3 победио ОФК Слогу из Добрујевца.

Три бода за нови скок на табели забележили су фудбалери Рудара 2016 који су на Алексиначком Руднику са 4:1 савладали тим Младости 1955 из Моравца. Три гола за „рударе” постигао је Остоја Лазић, једанпут се у листу стрелаца уписао Миљан Земљак, док је погодак за Моравчане постигао Михајло Пејковић.

Истим резултатом, дакле 4:1, Јединство је у Бобовишту славило против Рутевца.

У Вукашиновцу истоимена екипа је препустила цео плен гостима, Јастрепцу 2022 из Сухотна, који је победио са 0:1. Гол за три бода постигао је Владимир Грујић у 73. минуту. Од 75. минута Вукашиновац је играо са играчем мање јер је Стефан Маринковић добио црвени картон.

У комшијском дербију у Трњану Борац је са 2:1 победио Црвену звезду из Горњег Љубеша. Због безобзирних стартова, неспортског и насилног понашања судија Марковић показао је осам жутих и три црвена картона.

Слободно у овом колу било је Краљево.

Шкриљац је и даље на првом месту, сада са 24 бода. Полет заузима другу позицију са 19 бодова, Рудар је скочио на треће место и има 17 бодова, на четвртом, односно петом месту су Борац и Краљево са по 15 бодова. Даље следе: Јединство и Јастребац 2022 са по 13 бодова, Вукашиновац је осми са бодом мање, ОФК Слога и Младост 1955 су на деветом, односно десетом месту са по 10 бодова, 11. и 12. место заузимају Црвена звезда и Рутевац са по четири бода, док је Ратар на 13. позициjи са једним бодом.

Милуновић и даље води трку

Са три гола која је постигао у овом колу Ненад Милуновић, играч Шкриљца, повећао је предност на листи стрелаца Општинске лиге на 20 погодака. Фудбалер Краљева Петар Станковић је на другом месту са 12 голова, док је на трећој позицији Остоја Лазић (Рудар 2016) који је до сада девет пута погодио протиничке мреже.

ШКРИЉАЦ – РАТАР 8:1 (4:1)

Игралиште Шкриљац, Суботинац. Судија: Предраг Миловановић. Стрелци: 0:1 Сентић у 3, 1:1 Милуновић у 21, 2:1 Николић у 22, 3:1 Ристић у 25, 4:1 Ристић у 41, 5:1 Милуновић у 65, 6:1 С. Милетић у 68, 7:1 Милуновић у 73, 8:1  Станковић у 77. минуту. Жути картон: Милановић (Ратар).

ШКРИЉАЦ: Јаћимовић, М. Милетић, Андрија Стевановић, Тривунац, Младеновић, Александар Стеваноић, С. Милетић, Станковић, Николић, Милуновић, Ристић.

РАТАР: Ђекић, Станковић, Поповић, Сентић, Михајловић, Милановић, Џонић, Стевановић, Костов, И. Прокић, Иванишевић.

ПОЛЕТ – ОФК СЛОГА 5:3 (3:1)

Игралиште Света Петка, Витошевац. Судија: Иван Јовановић. Стрелци: 0:1 Јовановић у 10, 1:1 Миловановић у 12, 2:1 Гајић у 24, 3:1 Миловановић у 38, 4:1 Гајић у 48, 5:1 Гајић у 51, 5:2 И. Ивановић (из пенала) у 60, 5:3 Тасић у 89. минуту.

ПОЛЕТ: Вељковић, Симоновић, Ђорђевић, Тодоровић, Савић, Живковић (од 65. Кадрић), Гајић (од 73. Радисављевић), Маловић (од 82. Поповић), Миловановић (од 82. Богдановић), Динић, Чекрлић.

ОФК СЛОГА: Миленковић, С. Матић, Петровић (од 52. Димитријевић), Станковић (од 52. Милошевић), У. Матић, Радовановић (од 61. Д. Ивановић), Ђорђевић, Тасић, Јовановић, Михајловић, И. Ивановић.

РУДАР 2016 – МЛАДОСТ 1955  4:1 (4:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: 50. Судија: Урош Радосављевић. Стрелци: 1:0 Лазић у 11, 2:0 Лазић у 22, 3:0 М. Земљак у 33, 4:0 Лазић у 39, 4:1 Пејковић у 81. минуту. Жути картони: М. Земљак, Петровић, Ђорђевић (Рудар 2016), Стевић, Трифуновић (Младост 1955).

РУДАР 2016: Стојадиновић (од 80. Стефановић), Милановић (од 46. Петровић), Ивановић (од 58. Дабарчић), Дурмишевић (од 60. Димитријевић), Ђурић, Јовановић, Милетић, М. Земљак, Ђорђевић, Стојанов, Лазић.

МЛАДОСТ 1955: Костић, Пејковић, Стевић, Смиљковић, Милошевић (од 34. Живадиновић), Дидић, Ристић, Станојковић, Трифуновић (од 46. Н. Петровић), Д. Петровић (од 69. Јевтић), Милојевић.

БОРАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:1 (0:1)

Игралиште поред пруге, Трњане. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Анђелинковић у 41, 1:1 Станковић у 80, 2:1 Анђелинкоић (аутогол) у 90. минуту. Жути картони: Станковић, Голубовић, Јовановић, Милош Златановић (Борац), Степановић, Тодоровић, Савић (Ц. звезда). Црвени картони: Вељковић (Борац) у 83, Слободан Живковић у 84, Никола Живковић (Ц. звезда) у 87. минуту.

БОРАЦ: Вељковић, Мартин Златановић (од 57. Карчић), Јовановић, Грујић, Илић, А. Станковић, В. Станковић, Голубовић, Петровић, Милош Златановић, Михајловић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Станисављевић, Тасић (од 88. Ишпановић), Савић, Поповић, Живић, Милојевић, С. Живковић, Тодоровић, Анђелинковић, Вацић (од 73. Н. Живковић), Степановић (од 55. Карчић).

ЈЕДИНСТВО – РУТЕВАЦ 4:1 (1:1)

Игралиште у Бобовишту. Судија: Марко Станојевић.Стрелци: 1:0 Ранђеловић у 17, 1:1 М. Здравковић у 39, 2:1 Драгићевић у 49, 3:1 Стефановић у 85, 4:1 Љубисаљевић у 88. минуту. Жути картони: Љубеновић (Јединство), Тодоровић, Грујић, Станојевић (Рутевац).

ЈЕДИНСТВО: Петровић, Миљковић, Миленковић, Ђорђевић, Адамов, Драгићевић, Зоркић (од 40. Благојевић), Ранђеловић, Љубисављевић, Стефановић, Љубеновић.

РУТЕВАЦ: Н. Здравковић, Грујић (од 86. А. Томић), Михајловић, Стојановић, Тодоровић, Станишић (од 55. Петровић), П. Томић, Митровић, Станојевић, М. Здравковић, Станковић (од 46. У. Томић).

ВУКАШИНОВАЦ – ЈАСТРЕБАЦ 2022  0:1 (0:0)

Игралиште у Вукашиновцу. Судија: Марко Станојевић. Стрелац: 0:1 В. Грујић у 73. минуту. Жути картон: Томић (Вукашиноац). Црвени картон: Маринковић  (Вукашиновац)у 75. минуту.

ВУКАШИНОВАЦ: Видановић, Миленовић, В.  Милошевић, Петров, Стамболић, Маринковић, С. Милошевић, Томић, Живковић, Мијаиловић, Рајковић (од 50. Станојевић).

ЈАСТРЕБАЦ 2022: Петровић, Динић, Ф. Ранђеловић, Здравковић, Симић, Банковић (од 70. Новковић), А. Грујић, Ценић, Цветковић, В. Грујић, С. Ранђеловић.

Насловна фотографија: Архива.

Један коментар

1. Da li moze da se posle svake pobede Jastrebca 2022 ne pise da su pusteni da pobede.Momci ostavljaju dusu na terenu, a kad smo vec kod terena, teren u Vukasinovcu je 0.Na terenu su rupe,krticnjaci,izbocine…Zasto ne pisemo malo o tome???
    Druga stvar igraci Jastebca 2022 imaju vise povreda od toliko dobrog teren, a ne od samih protivnika (Vukasinovac)