Силовит старт Житковчана – прво па „петарда”

Протеклог викенда стартовало је првенство фудбалера у Зони Центар.

На гостовању у Балајинцу, где су играли против Наисуса из Рожине, фудбалери житковачке Мораве у потпуности су оправдали епитет фаворита  и заслужено  славили са 1:5 (0:1).

ФК Морава Житковац

Морава је дошла до предности у 20. минуту, када је Слободан Јанковић из слободног ударца  погодио стативу, одбијену лопту захватио је Душан Стојановић и погодио циљ. У другом полувремену, Житковчани су доминирали  у скоро свим сегментима игре. Иван Младеновић је повисио на 0:2, а потом се у листу стрелаца, након сјајног соло продора  Михајла Цветковића,  уписао и капитен Слободан Јанковић. После корнера, Ненад Марјановић је из петерца прецизним ударцем главом погодио циљ за 0:4, да би голеаду гостију завршио Дарко Стоиљковић – 0:5. У финишу утакмице, један од нападача Наисуса постигао је почасни гол. Све у свему, одличан старт Житковчана на пролећној премијери и заслужен тријумф.

Утакмица између ОФК Напретка и Пуковца, која је требало да се игра у суботу у Алексинцу, одложена је јер неколико играча Напретка имају симптоме ковид вируса, док је Моравица из Суботинца одустала од такмичења.

Ево и осталих резултата 16. кола.

Ражањ: Буковик – Јединство (Горњи  Матејевац) 0:3,

Белотинац: Наша крила – Малошиште 2:1,

Ниш: Делијски вис – Земљорадник (Балајинац)  4:1, и

Јелашница: Рудар – Орљане 2:1.

После овог кола јесењем шампиону ОФК Брзом Броду, на лидерској позицији придружило се Јединство из Горњег Матејевца. Ове две екипе имају по 31 бод, следе Пуковац и Наша крила са по 28 бодова, на петом месту је Делијски вис са бодом мање, док је Морава шеста са 24 бода. ОФК Напредак је и даље на деветој позицији са 16 бодова, колико има и Малошиште на осмом месту.

Фотографије: Оливер Стефановић