Šest medalja za Šumatovac

Karatisti aleksinačkog Šumatovca učestvovali na Markovdanskom turniru prijateljstva u Velikim Crljenima koji je organizovala Srpska karate unija.

Karatisti iz našeg grada na ovom turniru osvojili su šest medalja – dve zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu. Zlatna odličja u borbama izborili su Nikola Ristić (seniori, do 68 kg) i Stefan Stojanović (juniori, do 60 kg). Stojanović se takmičio i u katama i osvojio srebrnu medalju. Srebro u katama osvojile su i Isidora Stanković i Milica Jovanović, dok je bronzano odličje pripalo Lani Nikolić.

Priznanja i utešne medalje za prvi nastup dobili su: Tea Nikolić, Hrista Nikolić, Lenka Radenović, Anja Janketić, Natalija Stojanović, Pavle Stojanović i Kiril Ristoski.

− Zadovoljan sam postignutim rezultatima, tim pre jer je ovo bio naš prvi nastup posle duže pauze. Turnir je bio i dobra  prilika za proveru forme pred Prvenstvo Srbije koje će biti održano u Batočini početkom juna − kazao je za naš portal Dejan Vuksanović, predsednik KK Šumatovac.

Na Markovdanskom turniru prijateljstva učestvovalo je 300 takmičara iz 26 klubova.