Шест медаља за Шуматовац

Каратисти алексиначког Шуматовца учествовали на Марковданском турниру пријатељства у Великим Црљенима који је организовала Српска карате унија.

Каратисти из нашег града на овом турниру освојили су шест медаља – две златне, три сребрне и једну бронзану. Златна одличја у борбама изборили су Никола Ристић (сениори, до 68 кг) и Стефан Стојановић (јуниори, до 60 кг). Стојановић се такмичио и у катама и освојио сребрну медаљу. Сребро у катама освојиле су и Исидора Станковић и Милица Јовановић, док је бронзано одличје припало Лани Николић.

Признања и утешне медаље за први наступ добили су: Теа Николић, Христа Николић, Ленка Раденовић, Ања Јанкетић, Наталија Стојановић, Павле Стојановић и Кирил Ристоски.

− Задовољан сам постигнутим резултатима, тим пре јер је ово био наш први наступ после дуже паузе. Турнир је био и добра  прилика за проверу форме пред Првенство Србије које ће бити одржано у Баточини почетком јуна − казао је за наш портал Дејан Вуксановић, председник КК Шуматовац.

На Марковданском турниру пријатељства учествовало је 300 такмичара из 26 клубова.