Седми тријумф Напретка, нови кикс Мораве

ОФК Напредак 1929 је забележио и седму победу заредом у пролећном делу првенства Зоне Центар.

Без шесторице стандардних првотимаца и теже него што се очекивало, на Градском стадиону у Алексинцу изабраници тренера Далибора Петровића победили су нишког Палилулца резултатом 2:1. Ђокић је у 31. минуту довео Алексинчане до предности, почетком другог дела Нишлије су поравнале резултат, да би Милуновић у 72. минуту ставио тачку на утакмицу.

У Горњем Матејевцу Морава из Житковца је одмерила снаге са Радничким из Кнез Села и претрпела пораз са 3:1, пети у низу. На меч против Радничког Житковчани су отишли без половине тима, самоса 12 играча, од којих је један резервни голман.

У првом полувремену мрежу су мировале. На почетку другог дела, Раднички је преко Саџака постигао водећи гол. У 57. минуту Бојан Богдановић је изједначио са пенала. Осам минута касније, Димитријевић је добио други жути картон и Морава је остала са играчем мање. У 72. минуту Николић је повисио на 2:1, а десет минута касније поставио коначан резултат.

Батушинац: Младост – Орљане 3:1.

ОФК Брзи Брод је први на табели са 58 бодова, испред Наших крила на другом месту са 49 бодова и Јединства које је на трећој позицији са бодом мање.

Морава и Напредак сада имају исти број бодова, по 25, али је због боље гол-разлике Морава на 12, док Напредак заузима 13. место.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ПАЛИЛУЛАЦ2:1 (1:0)
Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 150. Судија: Владимир Милосављевић. Стрелци: 1:0 Ђокић у 31, 1:1 Симоновић у 52, 2:1 Милуновић у 72. минуту. Жути картони: Н. Пејковић, Стојановић (ОФК Напредак).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Михајловић, Ђокић, Стојановић, Н. Пејковић (Од 23. Вељковић), Душанић, Тасић, Милуновић, Паприца, Андрејевић, Смиљковић, М. Цандер.

ПАЛИЛУЛАЦ: Христић, Дамњановић (од 46. Степановић), Милутиновић, Митковић, Јанковић, Марјановић, Крстић, Митровски, Симоновић, Петровић, Стојковић (од 46. Стаменковић).

РАДНИЧКИ 2020 – МОРАВА 3:1 (0:0)
Игралиште Јединства, Г. Матејевац. Судија: Никола Мијајловић. Стрелци: 1:0 Саџак у 48, 1:1 Богдановић (из пенала) у 57, 2:1 Николић у 72, 3:1 Николић у 82. минуту. Жути картони: Живковић, Жикић, Тодоров, Рашић, Саџак (Раднички 2020), Симић, (Морава). Црвени картони: представник Радничког Миљковић у 33, Димитријевић (Морава) у 65. минуту.

РАДНИЧКИ 2020: Ивановић, Јовановић, Жикић, Тодоров, Рашић, Живковић, Саџак, Мијатовић, Николић, Миленковић (од 85. Симоновић), Станисављевић.

МОРАВА: Антонијевић, Стевић, Петровић, Лазаревић, Милошевић, Димитријевић, Илић, Богдановић, Симић, Стефановић, Милосављевић.

Фотографије: Милан Јовановић (ОФК Напредак 1929 – Палилулац, Михајло Илић (Раднички 2020 – Морава)