Рукометаши нижу победе

На гостовању у Великој Плани, рукометаши Алексинца победили су Јединство 1974 из Крњева; на полувремену је било 14:19, на крају 30:33.

До пете по реду првенствене победе пулени тренера Владана Стошића стигли су борбеном, пожртвованом и ефикасном игром.

− Опет смо играли против искусне екипе, али ето већ смо полако ушли у ритам − каже тренер РК Алексинац, Владан Стошић. − Јединство екипе и другарство и та борба на терену – све то почело је да даје резултате. Остаје жал за бар три или четири бода које смо у прва четири-пет кола изгубили, вели наш саговорник и наговештава још једну победу, овога пута против фењерџије, Младог радника из Пожаревца, који у наредном колу долази у Алексинац.

Други пут заредом титулу најбољег играча утакмице понео је Немања Ристић који је са девет голова и најефикаснији стрелац алексиначког тима.

После ове победе, на табели Прве лиге – Исток Алексинац је са 11 бодова скочио на шесто место.

ЈЕДИНСТВО 1974 – АЛЕКСИНАЦ 30:33 (14:19)

ТСЦ, Велика Плана. Гледалаца: 50. Судије: Душан Васиљевић (Пожаревац), Жељко Васиљевић (Београд). Седмерци: Јединство 9 (6), Алексинац 5 (3). Искључења: Јединство 4, Алексинац 12 минута.

ЈЕДИНСТВО 1974: Влаховић, Ивановић 3, Ристић 13, Ђорђевић, Марковић 4, Стојићевић 1, Ђорђевић 2, Јанковић, Сладић 2, Милетић, Миленковић, Михајловић 5, Радивојевић.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, М. Ристић 2, Митић, Н. Ристић 9, Вељовић 6, Бојовић 2, Златковић, Тривунац 5, Недељковић, Стевановић 1, Ивановић, Цако, М. Стојановић 4, Стефановић, Н. Стојановић 4.

Играч утакмице: Немања Ристић (Алексинац).

Фотографије: РК Алексинац