Рукометаши најзад уписали прву победу!

Рукометаши Рукометног клуба Алексинац синоћ су на свом паркету, у склопу четвртог кола Прве лиге – Исток,  савладали екипу Куршумлије резултатом 32:27.

− После три кола, најзад смо пробили малер − каже у изјави за наш портал тренер РК Алексинц, Владан Стошић. − У суштини било је грешака мање него на претходним утакмицама. Голмани су одбранили кад је требало, момци који су били у игри дали су голове кад је требало, смањили смо техничке грешке и повећали борбеност у одбрани, што је резултирало, да тако кажем, сигурном победом, иако је 5-6 минута пре краја била егал утакмица − наводи Стошић и додаје да су најискуснији играчи у екипи, међу којима су Огњен Тривунац, Вељовић, Ристић и Антонио Бојовић, дали свој пуни допринос, пре свега великом борбеношћу.

У екипи Алексинца најефикаснији је био капитен Огњег Тривунац са шест постигнутих голова, док се у екипи гостију истакао Анисијевић са 10 погодака.

Алексинац је сада на 11. месту са два бода, колико имају и Вукови на 10. и Житорађа на 11. позицији, а у наредном колу, 22. октобра, у Петровцу на Млави играће против Слоге.

АЛЕКСИНАЦ – КУРШУМЛИЈА 32:27 (17:14)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 50. Судије: Јован Цветковић, Лука Петровић (Ниш). Седмерци: Алексинац 5 (3), Куршумлија 3 (1). Искључења: Алексинац 8, Куршумлија 10 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, М. Ристић 2, Н. Ристић 5, Вељовић 4, Бојовић 5, Ђорђевић 3, Златковић, Тривунац 6, Недељовић, Стевановић, Ивановић, Цако 4, Стефановић, Стојановић 3.

КУРШУМЛИЈА: Д. Јовановић, Новичић 4, Илић 4, Анисијевић 10, Новаковић 3, Вучић, Јовановић, Милошевић, Ђурђановић 2, Пешић 1, Стојановић 3, Спасић.