Рукометаши кући певајући

Са гостовању у Бору, где су одиграли утакмице 15. колу Прве лиге – Исток протв Бора, рукометаши РК Алексинац вратили су се са целим пленом – победили су са три гола разлике – 23:26.

У првих 15 минута утакмице, екипе сусе смењивале у вођству, а онда су Алексинчани преузели иницијативу и направили разлику коју су успели да сачувају до краја првог дела, а након тога и до краја утакмице.

− После неких промена у клубу, екипа се мало размрдала. Показали су борбеност, мада то још увек није игра коју желимо − каже тренер Владан Стошић. – Али,  када се има у виду да смо касно кренули са припремама и касно се укључили у тренажни процес, као  и да нам је први део полусезоне много тежи него други део, могу да будем презадовољан. Честитам момцима на борбености и исказаној жељи за победом и покушају да смањимо број пораза у почетном делу полусезоне − вели Стошић.

У екипи Алексинца по ефикасности истакли су се Матеја Стојановић, капитен Огњен Тривунац и Вељко Вељовић. Они су постигли по пет голова, а Вељовић је проглашен за најбољег актера меча.

Алексинац је на шестом месту са 15 бодова, а у наредном колу дочекује екипу Ртња из Бољевца.

БОР – АЛЕКСИНАЦ 23:26 (11:14)

УСЦ „Бобана Величковић Момчиловић”, Бор. Гледалаца: 200. Судије: Предраг Маринковић, Данијел Станковић (Лесковац). Седмерци: Бор 5 (2), Алексинац 8 (5). Искључења: Бор 14, Алексинац 12 минута.

БОР: С. Барбуцић, Радовић 5, Манчић, Радосављевић 2, Штехарнек, Андријевић 7, Станојевић 3, М. Барбуцић, Драгојић, Марковић 6, Стајковић.

АЛЕКСИНАЦ: Благојевић, Ристић 4, Вељовић 5, Бојовић 3, Ђорђевић 2, Стојковић, Златковић 2, Тривунац 5, Миловановић, Недељковић, Стевановић, Ивановић, Цако, Стојановић 5.

Играч утакмице: Вељко Вељовић (Алексинац).

Фотографије: РК Алексинац