Rukometaši deklasirali Žitorađu

U odloženoj utakmici 16. kola Prve lige – Istok, rukometaši Aleksinca na svom  parketu su deklasirali ekipu Žitorađe, pobedivši sa 17 golova razlike – 33:16.

Gosti supružili neočekivano jak otpor, pa je rezultatska klackalica potrajala do pred kraj prvog poluvremena, tačnije do 28. minuta, kada je rezultat glasio 8:8. Tada su izabranici trenera Vladana Stošića dodali gas i prvo poluvreme rešili u svoju korist– 11:8. U nastavku Aleksinčani nisu dozvolili nikakvo iznenađenje, apsolutno su zagospodarili terenom i sasvim zasluženo stigli do 15. pobede u prvenstvu.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Nemanja Ristić sa šest i kapiten Ognjen Trivunac sa pet pogodaka, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Veselin Maljević sa šest golova.

I nakon ovog kola RK Aleksinac je na liderskoj poziciji, sada 30 bodova. U narednom, pretposlednjem kolu Aleksinčani igraju još jedan derbi – u Boljevcu će odmeriti snage sa Rtnjem.

ALEKSINAC – ŽITORAĐA 33:16 (11:8)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 60. Sudije: Ivan Golubović (Vlasotince), Milan Janković (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 4 (4), Žitorađa 2 (1). Isključenja: Aleksinac 2, Žitorađa 6 minuta.

ALEKSINAC: Jovanović, Nisić 2, Živanović, Ristić 6, Miljković 2, Bojović 1, Savić 4, Stefanović 4, Trivunac 5, Mitrović, Milanović, Nedeljković 1, Stepanović 4, Ivanović, Pekas 1, Stanojević 3.

ŽITORAĐA: Slavković, Dinić 3, Zlatanović, Marko Stojanović, Tasić, Mateja Stojanović 3, Usković 1, Janković 1, Mitrović, Maljević 6, Denić, Filipović 1, Ranđelović 1.

Fotografije: RK Aleksinac