„Рудари” ређају победе, Радевчани надвисили Тасковиће

У Окружној лиги минулог викенда одиграни су мечеви 16. кола.

Лидера првенства, Рудар 2016 са Алексиначког Рудника, наставио је серију одличних игара и победа. На гостовању у Азбресници, иако без четворице стандардних првотимаца, „рудари” су са 6:1 савладали екипу Борца. По два поготка постигли су Лазић и Стојановић, а по један Костић и Миљан Земљак. Гол за домаћине дао је Ђорђевић.

На Градском стадиону у Алексинцу, фудбалери Полета из Радевца, као домаћини, победили су тим Тасковића резултатом 2:0. Оба гола постигао је Маринковић.

У Витошевцу, у дуелу Полета и Слоге из Кормана, домаћини су убедљиво славили са 5:2.

Утакмица која је требало да се игра у Тешици између Јастрепца и Рада из Мерошине одложена је за 3. децембар.

Остали резултати:

Мекиш: Мекиш – Слога (Јовановац) 3:2,
Кочане: Радники – Наисус (Рожина) 3:2,
Чечина: Моравац – Малошиште 1:3, и
Мерошина: Арбанасце – Баличевац 5:2.

Слободна је била Топлица из Шарлинца.

На лидерској позицији и даље је Рудар 2016 сада са 41. бодом, колико има и Малошиште на другом месту. Када је реч о клубовима са територији Фудбалског савеза општине Алексинац, пласман је следећи: Полет из Радевца је на седмом месту са 25 бодова, Јастребац је девети са 19, Полет из Витошевца заузима 12. позицију са 13, док је Слога из Кормана на 14. месту са осам бодова.

ПОЛЕТ (Р) – ТАСКОВИЋИ 2:0 (1:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 50. Судија: Стефан Ивановић (Метошина). Стрелци: 1:0 Маринковић у 36, 2:0 Маринковић у 90. минуту. Жути картони: Пешић (Полет), Николић (Тасковићи).

ПОЛЕТ (Р): Маријановић, Ишпановић (од 73. Николић), Петровић, С. Стевановић (од 46. Пешић), Милошевић (од 90. Милорадовић), Р. Јанковић, Михајловић, Пејчиновић (од 84. А. Стевановић), Радојковић (од 90. Ружић), Динчић, Маринковић.

ТАСКОВИЋИ: Ценић, Стојановић, Милошевић, Ристић, Петковић, Митић, Коцић, Ивановић, Крстић, Здравковић (од 66. Мијалковић), Николић.

ПОЛЕТ (В) – СЛОГА (К) 5:2 (1:1)

Игралиште у Витошевцу. Судија: Милош Бранковић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Л. Бабић у 13, 1:1 А. Богдановић у 17, 2:1 Живковић у 51, 3:1 Живковић у 65, 3:2 Недељковић у 72, 4:2 Симић у 88, 5:2 Живковић у 90. минуту. Жути картони: Маловић (Полет), Стојиљковић, Недељковић, Бркић (Слога).

ПОЛЕТ (В): Шљивић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Тодоровић, Живковић, А. Богдановић, Маловић, В. Богдановић (од 45. Обрадовић, од 74. Милосављевић),  Николовски.

СЛОГА (К): Бркић, Стојиљковић, Стојковић, Недељковић, Ђорђевић, Радојковић, Илић, Војиновић, Михајловић, Рајковић, Л. Бабић.

БОРАЦ – РУДАР 2016 1:6 (1:3)

Игралиште у Азбресници. Гледалаца: око 100. Судија: Бранко Кандић (Александрово). Стрелци: 1:0 Ђорђевић у 18, 1:1 Лазић у 22, 1:2 Стојановић у 26, 1:3 Костић у 44, 1:4 Лазић (из пенала) у 57, 1:5 М. Земљак у 68, 1:6 Стојановић у 90. минуту. Жути картони: Тасић, Илић, Ђорђевић, Јовић, Д. Михајловић, Н. Милетић (Борац).

БОРАЦ: Б. Михајловић, Димитријевић (од 76. Перић), Тасић, Јовић, М. Милетић, Николић, Д. Михајловић, П. Милетић (од 66. Н. Милетић), Илић, Ђорђевић, Столић.

РУДАР 2016: А. Ристић, Ђорђевић, Стевановић, Ивановић, Станковић, Ђошев, Гојковић (од 57. Милетић), М. Земљак, Лазић, Костић, Стојановић.

Остоја и даље води

На ранг-листи стрелаца води Остоја Лазић (Рудар 2016) са 24 гола. Са 21 голом на другом месту је Лазар Маринковић (Топлица, Шарлинац), док треће место заузима Александар Пешић (Наисус, Рожина) са 20 погодака.

Фотографије: Небојша Есперо Станковић (Полет (Р) – Тасковићи).