„Rudari” (opet) na pobedničkom koloseku – u Vitoševcu 0:7!

Minulog vikenda u Okružnoj ligi Nišavskog okruga odigrani su mečevi šestog kola.

Posle remija u pretprošlom kolu protiv Malošišta, ekipe koja je ozbiljan konkurent za sam vrh tabele i plasman u viši rang, Rudar 2016 sa Aleksinačkog Rudnika vratio se u pobednički kolosek. Nizu sjajnih igara i briljantnih pobeda (1:9, 7:1, 0:2, 7:0) u minulom kolu pridodata  je još jedna; na gostovanju u Vitoševcu „rudari” su do nogu potukli tim Poleta i slavili sa 0:7! Het-trik postigli su Stojanović i Lazić, a jedan gol dodao je Kostić.

Jastrebac je u Tešici zabeležio treći trijumf u aktuelnom šampionatu. Golovima Nikole Cenića, Markovića, Andrije Stojanovića i Đukića, Tešičani su sa 4:0 slavili protiv Borca iz Azbresnice.

U Kormanu Sloga je sa Arbanascem igrala nerešeno – 4:4. Kormanci su poveli pogotkom Lazara Babića u 4. minutu, ali su posle toga gosti preuzeli inicijitivu i do 62. minuta imalirezultat koji obećava – 1:4. Međutim, Kormanci su se „probudili” i pogocima Ilića, Lazara Babića i Radojkovića uspeli da poravnaju rezultat.

I u Šarlincu je bilo nerešeno, Toplica i Polet iz Radevca podelili su plen – 2:2. Prvi deo utakmice završen je rezultatom 2:0. U nastavku, u 60. minutu, Radevčani su golom Nikole Radojkovića iz jedanaesterca smanjili na 2:1, a pet minuta kasnije Marinković je poravnao rezultat.

Rožina: Naisus – Malošište 2:2,
Mekiš: Mekiš – Radnički (Kočane) 1:1,
Jovanovac: Sloga – Baličevac 8:0,
Merošina: Rad – Taskovići 4:2.

Slobodan je bio Moravac iz Čečine.

Na tabeli vode Rudar i Sloga iz Jovanovca sa po 16 bodova. Jastrebac je na devetoj poziciji sa isto toliko bodova, Sloga iz Kormana zauzima 10. mesto sa četiri boda, sa bodom manje Polet iz Radevca je 12, dok je Polet iz Vitoševca na pretposlednjem, 16. mestu bez bodova.

POLET (V) – RUDAR 2016 0:7 (0:3)

Igrališteu Vitoševcu. Sudija: Aleksandar Stojiljković (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stojanović u 4, 0:2 Stojanović u 12, 0:3 Kostić u 22, 0:4 Stojanović u 51, 0:5 Lazić u 56, 0:6 Lazić u 72, 0:7 Lazić u 84. minutu.

POLET (V): Šljivić, Rajić (od 46. Nikolovski), Popović (od 46. V. Bogdanović), Simić, Kuzmanović, Đorđević, A. Bogdanović, Zorkić, Čekrlić, Malović, Stojadinović (od 46. Veljković),

RUDAR 2016: A. Ristić (od 46. Mladenović), Ivanović, A. Stevanović, Durmišević (od 58. Dabarčić), Đurić, Stanković, P. Đorđević (od 58. A. Đorđević), Gojković (od 53. Đošev), Lazić, Kostić, Stojanović.

JASTREBAC – BORAC 4:0 (2:0)

Igralište Jastrepca u Tešici. Sudija: Stefan Lazić (Kraljevo). Strelci: 1:0 N. Cenić u 37, 2:0 Marković u 40, 3:0 Stojanović u 78, 4:0 Đukić u 87. minutu. Žuti kartoni: M. Miletić, M. Đorđević, Ilić (Borac).

JASTREBAC: J. Stojanović, Simonović (od 68. Kostić), N. Cenić, Mirković, Đukić, D. Cenić (od 80. V. Dinčić), Tasić, Marković (od 65. A. Stojanović), Đorđević, A. Dinčić (od 60. Pantović), Lukić.

BORAC: Mladenović, Jović, M. Miletić, Mihajlović, M. Đorđević, Stanisavljević (od 20. Stojanović, od 67. N. Miletić)), Ilić, Mihajlović, Đ. Đorđević, Stošić, P. Miletić.

TOPLICA – POLET(R) 2:2 (2:0)

Igralište u Šarlincu. Sudija: Željko Stoilkov (Aleksinac). Strelci: 1:0 L. Marinković u 9, 2:0 LJ. Nikolić u 19, 2:1 N. Radojković (iz penala) u 60, 2:2 Marinković u 65. minutu. Žuti kartoni: Mladenović, Milošević, Nikolić (Toplica), Išpanović, Stevanović, Milošević (Polet). Crveni kartoni: Pavlović (Toplica) u 56, Nikolić (Polet) u 89. minutu.

TOPLICA: Mladenović, S. Stojanović, Marjanović, A. Stojanović (od 50. Mitić), D. Nikolić (od 73. N. Marinković), Milošević, LJ. Nikolić, Janković (od 50. Pavlović), L. Marinković, Ranković, Gavazović.

POLET (R): Pejčinović, Išpanović (od 46. A. Stevanović, od 73. Miljković), Petrović, S. Stevanović, Milošević, R. Janković, Mihajlović, M. Radojković (od 46. Jevtić), Marinković, N. Radojković, Nikolić.

Fotografije (naslovna): Mihalo Ilić, (Toplica – Polet) Milan Jovanović.