„Рудари” опет на челу, у Алексинцу пола туцета голова!

У суботу и недељу у Окружној лиги Нишавског округа одигране су утакмице 13. кола.

Комшијски дерби на Алексиначком Руднику између Рудара 2016 и Јастрепца из Тешице протекао је у знаку домаћина који су бољом игром заслужено славили високим резултатом – 5:0. Четири поготка постигао је Остоја Лазић, а један Миљан Земљак.

Полет из Радевца је као домаћин играо у Алексинцу против Моравца из Чечине. Радевчани су испратили госте са пола туцета голова у мрежи; победили су убедљиво – са 6:1.

У сусрету две Слоге у Јовановцу, Слога из Кормана доживела је тежак бродолом – поражена је са 8:0.

У Арбанасцу Полет из Витошевца победио је Арбанасце резултатом 2:5 и тако остварио другу победу у актуелном шампионату.

Тасковићи: Тасковићи – Борац (Азбресница) 8:2,
Мерошина: Рад –Топлица (Шарлинац) 3:1,
Баличевац: Баличевац – Раднички (Кочане) 0:3, и
Малошиште: Малошиште – Мекиш 3:1.

Слободан је био Наисус из Рожине.

После овог кола дошло је до промене на челу табеле. Сада је опет на лидерског позицији Рудар 2016 сада са 32 бода, колико има и Малошиште на другом месту.

Када је реч о осталим клубовима са подручја Фудбалског савеза општине Алексинац, пласман је следећи: Јастребац је на 8. месту са 19 бодова, Полет из Радевца 10. са 13 бодова, колико имају и Тасковићи на 11. месту, Слога из Кормана је 13. са 8 бодова, док Полет из Витошевца заузима 14. место са бодом мање, итд.

РУДАР 2016 – ЈАСТРЕБАЦ 5:0 (4:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: око 100. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Лазић у 3, 2:0 М. Земљак у 24, 3:0 Лазић у 35, 4:0 Лазић у 41, 5:0 Лазић у 75. минуту.

РУДАР 2016: А. Ристић, Славнић, Стевановић, Станковић, Ђурић (од 56. А. Ђорђевић), Ивановић, Гојковић (од 46. Ђошев), М. Земљак, Лазић, Костић (од 70. Николић), Стојановић.

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Симоновић (од 56. Илић), Н. Ценић, Пантовић, У. Ценић, Крстић (од 46. В. Динчић), Тасић, Марковић (од 87. Врбић), Ђукић, А. Динчић, А. Стојановић.

ПОЛЕТ (Р) – МОРАВАЦ 6:1 (4:1)

Градски стадион, Алексинац. Судија: Марко Спасић (Житковац). Стрелци: 1:0 Радојковић у 9, 2:0 Ишпановић у 23, 2:1 Станковић у 27, 3:1 Ишпановић у 30, 4:1 Митровић у 42, 5:1 Пешић у 60, 6:1 Николић у 66. минуту.

ПОЛЕТ (Р): Пејчиновић, Ишпановић, Петровић (од 28. Ракић), Стевановић, Милошевић, Михајловић, М. Радојковић, Стевановић (од 46. Пешић), Митровић (од 55. Анђелковић), Н. Радојковић, Николић.

МОРАВАЦ: Прокић, Милојковић, Ђ. Станковић, Антић, Станојевић, М. Станковић, Ђорђевић, П. Станковић, Аранђеловић, Стојановић, Крстић.

АРБАНАСЦЕ – ПОЛЕТ (В) 2:5 (0:2)

Игралиште у Арбанасцу. Судија: Матеја Станковић. Стрелци: 0:1 Ђорђевић у 29, 0:2 Симоновић у 43, 1:2 Милкић у 49, 1:3 Китановић (аутогол) у 55, 1:4 Живковић у 70, 1:5 Ђорђевић у 79, 2:5 Младеновић у 80. минуту. Жути картони: Ђорђевић, Перовић (Арбанасце), Тодоровић, Вељковић, Богдановић, Чекрлић (Полет).

АРБАНАСЦЕ: Стојановић, Костадиновић (од 46. Миликић), Стефановић, Китановић, М. Ђорђевић, Стојиљковић, Перовић, С. Ђорђевић, Костић, Илић (од 46. Младеновић), Попчевић.

ПОЛЕТ (В): Вељковић, Рајић, Симоновић, Симић, Кузмановић, Живковић, Тодоровић, Богдановић, Миловановић, Чекрлић, Ђорђевић.

Фотографије: Приватна архива, Инстаграм ФК Јастребац Тешица.