„Рудари” наставили победнички низ, Тешичани славили у гостима

Лидер првенства Окружни лиге Нишавског округа, Рудар 2016 са Алексиначког Рудника, наставио је низ сјајних игара и победа.

Рудничани су пред својим навијачима са 6:0 победили Слогу из Кормана и још једном потврдили да нису случајно на лидерској позицији. Корманци су се трудили и покушали да учине нешто више, али„рудари” нису дозволили никакво изненађење. Два гола дао је Ђошев, а по један гол постигли су Гојковић, Дурмишевић, Лазић и Стојановић.

Нова три бода уписали су и фудбалери Јастрепца из Тешице који су у Баличевцу савладали истоимену екипу са 2:5. Од 20. минута Баличевац је играо са играчем мање јер је Стаменковић због насилног понашања добио црвени картон. У листу стрелаца за Тешичане два пута се уписао Марковић, а по један гол дали су Дарко Ценић, Никола Ценић и Ђукић.

Полет из Витошевца играо је у Чечини против Моравца. У првом полувремену било је 2:0 за домаћи тим, а у наставку Полет је успео да поравна резултат и освоји бод.

Утакмица између Полета из Радевца и Радничког из Кочана одложена је.

Остали резултати 11. кола:

Арбанасце: Aрбанасце – Борац (Азбресница) 2:4,
Тасковићи: Тасковићи – Мекиш 4:5,
Рожина: Наисус – Топлица (Шарлинац) 5:3, и
Јовановац: Слога – Рад (Мерошина) 6:2.

Слободно је било Малошиште.

На лидерској позицији је Рудар 2016 са 29 бодова, испред Мекиша који је други са бодом мање. Што се осталих клубова са територије Фудбалског савеза општине Алексинац тиче, пласман је следећи: Јастребац је на седмој позицији са 19 бодова, Слога из Кормана је 11. са осам бодова, Полет из Радевца је на 12. месту са бодом мање, док Полет из Витошевца заузима 15. позицију са четири бода.

Остоја и Никола предводе трку

На челу ранг-листе стрелаца Окружне лиге са по 16 голова су Остоја Лазић и Никола Стојановић, обојица фудбалери Рудара са Алексиначког Рудника.

На другом месту је Лазар Маринковић (Топлица, Шарлинац) са 15 погодака, а трећу позицију заузео је Александар Пешић (Наисус, Рожина) са 13 голова.

РУДАР 2016 – СЛОГА (К) 6:0 (5:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Гледалаца: око 100. Судија: Матија Јевтић (Житковац). Стрелци: 1:0 Гојковић у 9, 2:0 Дурмишевић у 12, 3:0 Ђошев у 20, 4:0 Ђошев у 41, 5:0 Лазић у 45, 6:0 Стојановић у 64. минуту. Жути картон: Дурмишевић (Рудар 2016).

РУДАР 2016: А. Ристић (од 46. Младеновић), Славнић, Стевановић, Дурмишевић, Ђурић, Станковић, Ђошев (од 46. Ивановић), М. Земљак, Лазић, Гојковић (од 46. Ђорђевић), Стојановић.

СЛОГА (К): Бркић, Крстић, Л. Стојковић, Ђорђевић (од 67. Ј. Стојковић), Недељковић, Јанаћковић (од 46. Стојиљковић), Илић, Радојковић, Михајловић, Анђелковић, Рајковић.

БАЛИЧЕВАЦ – ЈАСТРЕБАЦ 2:5 (1:2)

Игралиште у Баличевцу. Судија: Вељко Савић (Биљег). Стрелци: 0:1 Д. Ценић у 1, 1:1 М. Микић у 18, 1:2 Н. Ценић (из пенала) у 45, 1:3 Ђукић у 46, 1:4 Марковић у 48, 1:5 Марковић у 65, 2:5 Милановић у 80. минуту. Жути картони: М. Павловић (Баличевац), Лукић, М. Марковић, Д. Ценић (Јастребац). Црвени картон: Стаменковић (Баличевац) у 20. минуту.

БАЛИЧЕВАЦ: В. Микић, Н. Павловић, У. Микић, Јовановић, Марко Павловић, Милош Павловић, Марко Микић, П. Павловић, Илић (од 54. Милановић), Стаменковић, Миленковић.

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Пантовић, Н. Ценић, Мирковић, Ђукић, Д. Ценић (од 66. Крстић), Марковић (од 88. Врбић), Ђорђевић, У. Ценић, А. Стојановић, Лукић.

Насловна фотографија: Михајло Илић