„Рудари“ испратили Топлицу са пола туцета голова

На Алексиначком Руднику фудбалери Рудара 2016 забележили нову победу у походу на виши ранг – у 27. колу Окружне лиге са 6:0 савладали су Топлицу из Шарлинца.

-Наставили смо серију добрих резултата и против нејаке екипе из Шарлинца. Резултат је требало да буде доста виши и надам се да ће на некој од наредних утакмица стрелци наместити нишанске справе. Из утакмице у утакмицу показујемо да смо далеко изнад овог ранга такмичења и зато морамо да наставимо у истом ритму. До краја је остало још шест утакмица и ми се надамо освајању још једног пехара, каже за наш портал Никола Костић, један од тренера популарних „рудара“.

На Градском стадиону у Алексинцу Полет из Радевца поделио је бодове са Мекишом. Гости су повели у 69. минуту, десет минута касније Радевчани су поравнали резултат поготком из пенала.
Јастребац је поражен у Тасковићима од истоимене екипе са 4:2. Тешичани су од 54. минута играли са играчем мање, јер је Лукић добио други жути картон.

Слога из Кормана је претрпела је тежак пораз у Малошишту, где је од истоимене екипе изгубила чак са 10:1.

Утакмица у Азбресници између Слоге из Јовановца и Полета из Витошевца је прекинута у 85. минуту, јер су гости због повреда и црвених картона остали са недовољним бројем играча на терену.

Шарлинац: Арбанасце – Раднички (Кочане) 4:0,
Чечина: Моравац – Борац (Азбресница) 4:0, и
Рожина: Наисус – Рад (Мерошина) 3:3.
Слободан је био Баличевац.

После 27 одиграних кола на челу табеле је и даље Рудар 2016 са 74 бода испред Малошишта које је на другој позицији са пет бодова мање.

Остали клубови са територије ФСО Алексинац имају следећи пласман: Полет из Радевца је на седмом месту са 39 бодова, Јастребац је 10. са 32 бода, Полет из Витошевца заузима 12. позицију са 29 бодова, док је Слога из Кормана на претпоследњем, 16. месту са 12 бодова.

РУДАР 2016 – ТОПЛИЦА 6:0 (3:0)
Градски стадион, Ал. Рудник. Судија: Илија Милићевић. Стрелци: 1:0 Ђокић, 2:0 Ђокић у 23, 3:0 Ђокић у 45+1, 4:0 Стевановић у 50, 5:0 Лазић у 54, 6:0 Милосављевић у 82. минуту. Црвени картон: Павловић (Топлица) у 29. минуту.
РУДАР 2016: Алекса Ристић (од 53. Младеновић), Николић (од 53. Милосављевић), Нешић, Арсић (од 53. Пејковић), Станковић, Стевановић, Ђокић, Поповић, Лазић, Ивановић, Гојковић (од 53. Ђошев).
ТОПЛИЦА: Митић, Алексић, Стојановић, Симић, Д. Николић, Л. Николић, Ђ. Николић, Павловић, Стајић, Ранковић, Маринковић (од 46. Савић).

ПОЛЕТ (Р) – МЕКИШ 1:1 (0:0)
Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 50. Судија: Никола Јанковић. Стрелци: 0:1 Маринковић у 69, 1:1 Н. Радојковић (из пенала) у 79. минуту. Жути картони: Гроздановић, Благојевић (Мекиш).
ПОЛЕТ (Р): Стојадиновић, Ишпановић (од 46. Маринковић), Л. Јанковић, Стевановић, Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Н. Бабић, Н. Радојковић, Митровић (од 70. Николић).
МЕКИШ: Јовановић, Дикић, Благојевић, Н. Ђорђевић, А. Ђорђевић, Маринковић, Гроздановић, Крстић, Павловски (од 55. Јанковић), Павловић (од 67. Славковић), Илић.

ТАСКОВИЋИ – ЈАСТРЕБАЦ 4:2 (1:1)
Игралиште „Бомбоњера“, Тасковићи. Судија: Вељко Савић. Стрелци: 0:1 Д. Ценић у 12, 1:1 Ђорђевић у 33, 2:1 Ђорђевић (из пенала) у 53, 3:1 Ристић у 62, 4:1 Ђорђевић у 70, 4:2 В. Динчић у 86. минуту. Жути картони: Н. Ценић, Пантовић, Д. Крстић, Д. Ценић (Јастребац). Црвени картон: Лукић (Јастребац) у 54. минуту.
ТАСКОВИЋИ: Цветановић, Милошевић, Станковић (од 64. Стојчевић), Ристић, Коцић (од 72. Стојановић), Ивановић, Крстић, Бујић (од 72. Здравковић), Николић, Спасић, Ђорђевић.
ЈАСТРЕБАЦ: Д. Крстић, Лукић, Н. Ценић, Пантовић, Здравковић (од 46. Илић, Д. Ценић, Стојановић (од 78. М. Крстић), Ђорђевић, Маринковић (од 58. У. Ценић), А. Динчић, Милић (од 75. В. Динчић).

МАЛОШИШТЕ – СЛОГА (К) 10:1 (2:1)
Игралиште „Свети Илија“, Малошиште. Судија: Марко Спасић. Стрелци: 1:0 Младеновић у 23, 1:1 Живадиновић (аутогол) у 33, 2:1 Младеновић у 35, 3:1 Мицић у 49, 4:1 Грујић у 52, 5:1 Младеновић у 60, 6:1 Младеновић у 70, 7:1 К. Јовановић у 72, 8:1 Грујић у 75, 9:1 Богдановић у 77, 10:1 Станимировић у 87. минуту.
МАЛОШИШТЕ: Цакић, Станимировић, Анђелковић, Недељковић, Стојановић (од 73. Ранђеловић), Живадиновић (од 61. Богдановић), А. Јовановић (од 46. Мицић), Младеновић, Ерић (од 47. Грујић), Караџић (од 61. Петковић), К. Јовановић.
СЛОГА (К): Недељковић, Радојковић, Стојковић, Марјановић, Стевановић, Јанаћковић (од 57. Крстић), Стојковић (од 63. Китановић), Бранковић, Илић, Војиновић, Ракић.

СЛОГА (Ј) – ПОЛЕТ (В) 2:1 (1:0), прекид у 85. минуту
Игралиште ФК Борац, Азбресница. Судија: Стефан Милошевић. Стрелци: 1:0 Стојановић у 28, 1:1 Јовић у 47, 2:1 Дејан Пешић у 78. минту. Жути картони: Поповић, Богдановић, Бјелић, Јовић, Живковић (Полет). Црвени картони: Шајкић, пом. тренер Полета у 17, Ристић у 39, Богдановић у 80. минуту (Полет).
СЛОГА (Ј). Динчић, Денић, Данијел Пешић, Дејан Пешић, Миловановић, Катић (од 65. Ракић), Младеновић (од 46. Мићић), Стојановић, Николић, Михајловић, Јовановић.
ПОЛЕТ (В): Милосављевић, Рајић, Симоновић, Бјелић, Богдановић, Ракић, Јовић, Ристић, Живковић, Поповић, Л. Бабић (од 47. Николовски).

Фотографије: М. Јовановић (Полет (Р) – Мекиш), Инстаграм ФК Јастребац Тешица