„Рудари” испратили госте са девет голова у мрежи!

Лидер првенства Окружни лиге Фудбалског савеза Нишавског округа, Рудар 2016 са Алексиначког Рудника из кола у коло ниже победе и наставља пут ка вишем рангу.

У минулом, 25. колу Рудари су пред својим навијачима, чак са 9:0, победили Слогу из Јовановца.

– Била је то одлична и зрела партија нашег тима, а резултат је могао да буде и убедљивији. Форма целе екипе иде узлазном путањом, тако да у финиш првенства улазимо са пуно самопоуздања. − каже један од тренера Рудара 2016, Никола Костић.

Фудбалери Јастрепца из Тешице гостовали су Арбанасцу и претрпели пораз од 5:1. Исту судбину доживела је и Слога из Кормана која је као гост поражена од Тасковића са 5:0. После преокрета, Полет из Витошевца победио је у Рожини Наисус са 3:4, а Полет из Радевца у овом колу био је слободан.

Азбресница: Борац – Раднички (Кочане) 3:2,
Малошиште: Малошиште – Рад (Мерошина) 11:0, и
Чечина: Моравац – Мекиш 5:4.

Утакмица у Баличевцу између истоимене екипе и Топлице из Шарлинца прекинута је у 76. минуту јер су гости остали са недовољним бројем играча на терену. До прекида судија Александар Стојиљковић показао је два жута и  пет црвених картона, од којих су четири добили играчи гостију. Биће, дакле, доста посла за дисциплинске органе Окружне лиге.

На првом месту и даље је Рудар 2016, сада са 68 бодова, пет више од Малошишта које је на другој позицији. Полет из Радевца је на  седмом  месту са 38 бодова, Јастребац заузима 10. место са 29 бодова, Полет из Витошевца је на 11. позицији са три бода мање, док је Слога из Кормана на дну табеле са девет бодова.

РУДАР 2016 – СЛОГА (Ј) 9:0 (2:0)

Градски стадион, Ал. Рудник. Судија: Стефан Лазић. Стрелци: 1:0 Гојковић у 13, 2:0 Нешић (из пенала) у 41,3:0 Станковић у 51, 4:0 Станковић у 60, 5:0 Мартин Ристић у 6, 6:0 Лазић у 68, 7:0 Ђокић у 70, 8:0 Ђурић (из пенала) у 75, 9:0 Ђурић у 82. минуту. Жути картони:Бојковић, Стојановић (Слога).

РУДАР 2016: Алекса Ристић, М. Земљак (од 59. М. Ристић), Нешић, Арсић, Станковић, Николић (од 69. Ивановић), Ђокић, Поповић, Лазић (од 69. Ђурић), Стојановић, Гојковић (од 58. Стевановић).

СЛОГА (Ј): Динчић, Денић, Стојановић, Данијел Пешић, Дејан Пешић, Мијајловић, Бојковић, Младеновић, Г. Миловановић, Катић, И. Миловановић.

АРБАНАСЦЕ – ЈАСТРЕБАЦ 5:1 (3:1)

Игралиште Топлице, Шарлинац. Судија: Милош Анђелковић. Стрелци: 0:1 У. Ценић у 12, 1:1 С. Ђорђевић у 14, 2:1 Вукојевић у 36, 3:1 М. Ђорђевић у 45+3, 4:1 Цакић (аутогол) у 50, 5:1 Н. Петровић у 64 минуту. Жути картони: Ђорђевић, Лукић (Јастребац).

АРБАНАСЦЕ: Миликић, Михајловић, Пешић (од 66. Цветковић), Станковић (од 74.Попчевић), М. Петровић, Вукојевић, Костић, Н. Петровић, С. Ђорђевић (од 66. Раденковић), М. Ђорђевић, Стојиљковић (од 51. Стефановић).

ЈАСТРЕБАЦ: Ј. Стојановић, Лукић, Цакић, Мирковић, У. Ценић, Д. Ценић, Ђукић (од 75: Врбић), А. Стојановић (од 67. В. Динчић), Ђорђевић, А. Динчић, Милић (од 46. Илић).

ТАСКОВИЋИ – СЛОГА (К) 5:0 (2:0)

Игралиште „Бомбоњера“, Тасковићи. Судија: Стефан Ивановић. Стрелци: 1:0 Стојчевић у 13, 2:0 Живадиновић у 40, 3:0 Крстић у 81, 4:0 Крстић у 83, 5:0 Ивановић у 90. минуту. Жути картон: Л. Стојковић, Бранковић (Слога).

ТАСКОВИЋИ: Цветановић, Стојановић (од 82. Јовановић), Станковић, Ристић, Стојчевић, Митић (од 76. Цекић), Ивановић, Крстић, Живадиновић, Здравковић,Николић.

СЛОГА (К):Маринковић, Китановић (од 46. Ј. Стојковић), Л. Стојковић, Ђорђевић,Стевановић, Недељковић, Бранковић, Илић, Марковић, Војиновић, Ракић.

НАИСУС – ПОЛЕТ (В) 3:4 (2:1)

Игралиште у Рожини. Судија: Бранко Кандић. Стрелци: 1:0 А. Пешић у 35. 2:0 А. Пешић у 43, 2:1 Николовски у 45, 2:2 Живковић у 48, 2:3 Живковић у 57, 3:3 Стевић у 61, 3:4 Живковић у 63. минуту.

НАИСУС: Савић, Стевић, Микић, Михајловић, Тасић, Костић, Александар Пешић, Д. Јовановић (од 46. Мирић), Динић (од 46. А. Јовановић), Грујић, Александар  Пешић (од 46. Стојановић).

ПОЛЕТ (В): Марковић, Рајић, Симоновић, Бјелић, Вељковић, Живковић, Ракић, Ристић, Чекрлић, Л. Бабић, Николовски.

Фотографије: Насловна – илустрација (архива), Инстаграм ФК Јастребац Тешица