„Рудари” газе, Тешичани победили Победу

У Окружној лиги Нишавског округа одигране су утакмице 2. кола.

Фудбалери Рудара 2016 са Алексиначког Рудника забележили су и другу победу заредом у актуелном шампионату. На Градском стадиону на Алексиначком Руднику „рудари” су декласирали екипу Полета из Радевца, победивши са 7:1. Хет-трик постигли су Остоја Лазић и Никола Стојановић, а један гол додао је Никола Костић. Погодак за госте постигао је Вељко Маринковић из слободног ударца са више од 25 метара, погодио је саме рашље, а голман Рудара Никола Станисављевић својом парадом улепшао је овај, по свој прилици, најлеши детаљ на утакмици.

Слога је у Корману поражена од Мекиша са 1:5, иако су Корманци повели у 4. минуту голом Александра Анђелковића.

У Русни Јастребац из Тешице је остварио другу победу. Тешичани су са 1:2 победили Победу поготцима Дарка Ценића и Андрије Стојановића.

ФК Јастребац Тешица

После стартне победе у Русни, Полет је у Витошевцу  поражен пред својим навијачима од Баличевца са 2:3.

Ево и осталих резултата:

Малошиште: Малошиште – Тасковићи 5:1,
Рожина: Наисус – Арбанасце 3:0 (пар-форфе),
Јовановац: Слога – Моравац (Чечина) 4:1,
Мерошина: Рад – Борац  (Азбресница) 2:0, и
Шарлинац: Топлица – Раднички (Кочане) 1:4.

РУДАР 2016 – ПОЛЕТ (Р) 7:1 (4:0)

Градски стадион на Ал. Руднику. Гледалаца: око 200. Судија:Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 О. Лазић у 13, 2:0 Стојановић у 27, 3:0 Стојановић у 29, 4:0 О. Лазић у 33, 5:0 Костић у 54, 6:0 О. Лазић у 62, 6:1 Маринковић у 66, 7:1 Стојановић у 71. минуту. Жути картони: Стојановић, Костић (Рудар 2016), Милошевић (Полет).

РУДАР 2016: Станисављевић, Славнић (од 46. Ђошев), Стевановић (од 56. Милетић), Станковић, Ђурић, Гојковић (од 56. Ивановић), П. Ђорђевић (од 63. А. Ђорђевић), М. Земљак, О. Лазић, Костић (од 68. Николић), Стојановић.

ПОЛЕТ (Р): Маријановић, Петровић, Стевановић, Милошевић, Р. Јанковић, Михајловић, М. Радојковић, Анђелковић (од 46. Динчић), Н. Радојковић, Маринковић (од 66. Миљковић), Д. Радојковић (од 46. Николић).

СЛОГА (К) – МЕКИШ 1:5 (1:2)

Игралиште Слоге у Корману. Судија: Вељко Савић (Биљег). Стрелци: 1:0 А. Анђелковић у 4, 1:1 Додић (из једанестерца) у 28, 1:2 Стаменковић у 44, 1:3  Ђорђевић у 50, 1:4 Крстић у 75, 1:5 Каркић у 80. минуту. Жути картони: А. Анђелковић (Слога), ђорђевћ (Мекиш).

СЛОГА (К): Недељковић, Радојковић (од 78 Ј. Стојковић), Л. Стојковић, Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић (од 68. Јанаћковић), М. Прокић (од 46. И. Прокић), М. Анђелковић, Михајловић (од 53. Војиновић), Стојановић (од 68. Крстић), Рајковић.

МЕКИШ: Јовановић, Крстић, Додић, Здравковић, Стаменковић (од 78. Блажић), Н. Ђорђевић (од 67. Тодоровић), А. Ђорђевић, Каркић, Гроздановић, В. Ђорђевић (од 67. Прокић), Милић (од 60. Здравковић).

Фотографије: Милан Јовановић (Рудар 2016 – Полет), Инстаграм ФК Рудар 2016 Ал. Рудник, Инстаграм ФК Јастребац Тешица