„Rudari” debitovali sedmicom

U prvom kolu Kupa Fudbalskog saveza opštine Aleksinac najveće iznenađenje priredila je ekipa novoformiranog Fudbalskog kluba „Rudar 2016” koja je na gostovanju u Rutevcu savladala istoimeni tim sa 2:7. Na igralištu u Gredetinu „Napredak 2012” iz Krušja je sa 4:2 slavio protiv Škriljca iz Bradarca.

FK Napredak 2012 Krušje

Na dve utakmice krajnji ishod odlučili su penali. Meč u Bobovištu između Jedinstva i Crvene zvezde u regularnom toku završen je bez pobednika 3:3, a na penal-ruletu sreća je bila na strani gostiju koji su pobedili sa 6:7. Nerešeno je bilo i u Vitoševcu gde su igrali Polet i Tempo iz Mozgova (2:2). Opet je sreća bila na strani gostiju, pa su Mozgovci pobedili sa 4:5.

FK Jedinstvo Bobovište

U komšijskom derbiju u Trnjanu, domaći Borac je prepustio pobedu Slogi iz Kormana – 3:6.

Slobodni su bili Ratar iz Gornje Pešanice i OFK Sloga iz Dobrujevca.

Detalj sa utakmice Napredak 2012 – Škriljac

RUTEVAC – RUDAR 2016 2:7 (1:3)

Ekipa novoformiranog Fudbalskog kluba „Rudar 2016” sa Aleksinačkog Rudnika odigrala je svoju prvu zvaničnu utakmicu u Rutevcu i istoimenu ekipu savladala sa 2:7. Zbog slabe organizacije meč je kasnio 25 minuta, domaći tim je utakmicu počeo sa osmoricom igrača, a ostala trojica su se kasnije priključila.

FK Rudar 2016

„Rudari” su bili mnogo bolji i zasluženo su slavili.

Igralište u Rutevcu. Sudija: Borivoje Tasić  (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stojanov (iz penala) u 10, 1:1 Đ. Tomić u 21, 1:2 Dimitrijević u 38, 1:3 Jovanović u 39, 2:3 Đorđević u 46, 2:4 Minić u 46, 2:5 Galić (iz penala) u 59, 2:6 Dimitrijević u 81, 2:7 Dimitrijević u 87. minutu.

RUTEVAC: Zdravković, Grujić, Đorđević, Jović, Todorović, Mitrović, Andrejević, A. Tomić, Stanojević, Đ. Tomić, Milivojević. ,

RUDAR 2016: Cvetkov (od 46. Živković), Đorđević, Minić (od 60. M. Jovanović), Slavnić,Milošević, Jevremović,  Dimitrijević, D. Jovanović, Galić, Stojanov, Ranđelović.

Naslovna fotografija: Detalj sa utakmice Napredak 2012 – Škriljac (Foto: Milan Jovanović).