Futsal Aleksinac Rosulja

Росуљци надиграли Алексинчане

Финале футсал Купа Фудбалског савеза Региона источне Србије између Росуље из Власотинца и Алексинца, које је одиграно синоћ у Хали спортова у Власотинцу, побудило је велико интересовње љубитеља фудбала у овом граду.

Golman Stamenković
Голман Алексинчана Стефан Стаменковић

Алексинчани су добро отворили утакмицу и већ у 5. минуту преко Стојановића стигли до предности. Међутим, домаћини су успели да консолидују своје редове и у 12. минуту поравнају резултат. До краја првог дела домаћи играчи су преузели иницијативу и постигли још два поготка.

Ношени великом подршком са трибина, домаћи футсалери су доминирали и у другом полувремену и на крају стигли до заслуженог тријумфа – 6:2. Можда би резултат био неповољнији по Алексинчане да на голу није био расположени и стамени Стефан Стаменковић који је одбранио чак четири пенала и осам зицера!

̶ Ушли смо у утакмицу тотално незаинтересовани. Знали смо да је противник са великог фудбала, да ће да трче. Прихватили смо њихов ритам, иако то није био договор. Играли су пред својом публиком и имали већу жељу и већи мотив и то је однело превагу ̶ рекао нам је после меча тренер Алексинчана, Александар Степић.

̶ Били су бољи противик и желим им пуно успеха, како у наставу куп такмичења, тако и у првенству ̶ изјавио је председник КМФ Алексинац 2015, Леонардо Матић.

Rosuljа
Капитену Росуље Младеновићу пехар је уручио Ненад Мутавџић, комесар Регионалне и Треће футсал лиге

Долази Академац

После пораза у финалу Купа ФС РИС, футсалери КМФ Алексинац 2015 окрећу се првенству. Утакмицу 12. кола Треће футсал лиге – група Исток, Алексинчани ће играти у понедељак (2. март) у овдашњој Хали спортова против нишког Академца.

РОСУЉА – АЛЕКСИНАЦ 6:2 (3:1)

Хала Спортско-рекреативни центар Власина, Власотинце. Гледалаца: 200. Судије: Братислав Јовић, Милош Грујић (обојица из Ниша). Стрелци: 0:1 Стојановић у 5, 1:1 Ђокић 12, 2:1, Тошић у 16, 3:1 Костић (из пенала) у 18, 4:1 Мишић у 24, 4:2 Стојановић у 24, 5:2 Тошић у 26, 6:2 Милошевић у 29. минуту. Жути картони: Милошевић, Младеновић, Ђокић, Видојевић (Росуља), Стаменковић, Стојановић, Ђелић (Алексинац).

KMF Rosulja

РОСУЉА: МЛАДЕНОВИЋ, ТОШИЋ, ЂОКИЋ, СТОЈАНОВИЋ, МИШИЋ, Николић, Михајловић, Стојиљковић, Милошевић, Костић, Јовановић, Цветановић, Видојевић.

KMF Aleksinac 2015

АЛЕКСИНАЦ: СТАМЕНКОВИЋ, МИЛАДИНОВИЋ, СТАНКОВИЋ, НЕДЕЉКОВИЋ, ЂЕЛИЋ, Петковић, Илић, Миловановић, Живковић, Стојановић, Дабарчић, Тасић, Костић, Раденовић.