Реми Напретка, Морави цео плен после преокрета

Наши зонаши у минулом, 28. колу играли су код куће.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак 1929 је у комшијском дербију поделио мегдан са Буковиком из Ражња. Алексинчани су дошли до вођства голом Амира Зеке у 8. минуту. У 40. минуту оборен је играч Напретка Стојановић, па је судија Вељко Маринковћ из Ниша показао на белу тачку. Међутим, ударац Зеке са 11 метара голман гостију Ристић је одбранио. У 56. минуту Живковић је савладао голмана Милетића и, испоставило се, поставо коначан резултат – 1:1.

ОФК Напредак 1929 (фото из архиве)

У Житковцу, по тешком и спарном времену, одлична утакмица Морава – Делијски вис из Ниша, после преокрета, 3:2. Головима у 13. и 33. минуту гости су прво полувреме решили у своју корист.

На почетку другог дела, већ у 46. минуту, Мартин Ристић је евро-голом смањио на 1:2, да био после неколико минута изједначио резултат. Гол одлуке Морава је постигла у зауставном времену. У 92. минуту Михајло Цветковић је идеално упослио Дарка Стоиљковића, уследио је центаршут, лопту је у шеснаестерцу захватио Димитрије Раденковић и савладао голмана Нишлија.

ФК Морава Житковац

Остали резултати:

Белотинац: Наша крила – Орљане 2:1,
Балајинац: Земљорадник – Јединство (Горњи Матејевац) 3:4,
Ниш: ОФК Ниш – Рудар (Јелашница) 4:0, и
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод –Пуковац 3:0.

На табели и даље води ОФК Брзи Брод, сада са 59 бодова, испред Јединства на другом месту са 55 бодова и Пуковца који је са бодом мање на трећем месту. Морава заузима шесто место са 39 бодова, а ОФК Напредак је осми са 30 бодова, колико има и Малошиште на седмом месту.

Фотографије са утакмице Морава – Делијски вис: Михајло Илић.