Реми као победа, Ната бржа од сирене

Рукометашице ЖРК Алексинац синоћ су пред својим навијачима играле нерешено против екипе Врања – 24:24.

На полувремену Алексинчанке су имале предност од четири гола -14:10. Међутим, у наставку гошће нису истакле белу заставу, напротив додале су гас и у последњих седам минута чак три пута су поравнале резултат, да би у последњем минуту голом Ане Милинковић стекле предност (23:24). У драматичној и неизвесној завршници, 20 секунди пре краја, капитен алексиначког тима Наталија Павловић постигла је изједначујући  погодак и донела свом тиму бод.

Наталија Павловић

− Овај реми је за нас значајан да не кажем као победа, мада смо чини ми се могли и да победимо. Посебно је важно што наше младе играчице у финишу утакмице нису подлегле притиску већ су сталожено и хладнокрвно привеле меч крају − казао је за наш портал председник клуба, Дејан Павловић.

На табели Прве лиге – Исток, Алексинчанке након овог кола заузимају седмо место са три бода.

У наредном колу у петак  играће у Књажевцу против екипе Осице.

АЛЕКСИНАЦ – ВРАЊЕ 24:24 (14:10)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 80. Судије: Иван Голубовић (Власотинце), Милан Јанковић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 3 (3), Врање 5 (5). Искључења: Алексинац 8, Врање 6 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Богдановић, Тимотијевић, Павловић 6, Тројановић 4, Пешић – Ђокић, Миладиновић, Антанасковић 2, Стевановић 3, Н. Ђорђевић 1, Милојковић 2, Грујић 5, Стефановић, Младеновић, Мијалковић, Д. Ђорђевић 1, Милетић.

ВРАЊЕ: Јевтовић, Димитријевић, Илић 6, Катарина Станковић, Стевановић 7, Живковић, Димић, Милинковић 6, М. Митић, Зарев, Кристина  Станковић 1, Д. Митић, Радовановић 4.