Радевчани победили Победу, још три бода за Палилулу

У Окружној лиги Фудбалског савеза Нишавског округа одигране су утакмице 19. кола.

Фудбалери Полета из Радевца обрадовали су своје навијаче, пошто су у Гредетину, где играју утакмице када су домаћини, са 2:0 победили Победу из Русне. Оба поготка постигао је најбољи актер утакмице Никола Михајловић; први у 70, а други у 90. минуту.

Играч утакмице – Никола Михајловић

Нова три бода на свој конто уписала је и Палилула која је у Рожини победила Наисус са 1:2 (0:0).

На гостовању у Тасковићима, Јастребац из Тешице претрпео је пораз од 3:2. Стрелци за Јастребац били су Дамјан Поповић и Милан Тасић.

ФК Јастребац Тешица

Кочане: Раднички – Борац (Азбресница) 2:0,
Чапљинац: Раднички – Рад (Мерошина) 2:4,
Баличевац: Баличевац – Моравац (Чечина) 0:2, и
Шарлинац: Топлица – Земљорадник (Балајинац) 3:3.

Слободан је био Сврљиг који је и даље на лидерској позицији са 43 бода.

Када је реч о екипама са територије алексиначке општине, пласман је следећи: Палилула је на осмом  месту са 25 бодова, Јастребац заузима 13. позицију са 15 бодова, колико има и Раднички из Чапљинца на 14. месту. На дну табеле, на 15. позицији, је Полет из Радевца са осам бодова.

ПОЛЕТ – ПОБЕДА 2:0 (0:0)

Игралиште у Гредетину. Гледалаца: 50. Судија: Предраг Миловановић (Ал. Рудник). Стрелци: 1:0 Михајловић у 70, 2:0 Михајловић у 90. минуту. Жути картони: Бабић, Ђекић (Полет).

ПОЛЕТ: Пејчиновић, Ристић, Д. Петровић, Н. Бабић, Агатоновић (од 59. Ђекић), С. Петровић, Михајловић (од 90. Обрадовић), Митровић, Миљковић (од 59. Милић), Ђорђевић (од 87. Николић), Новитовић (од 46. Басаиловић).

ФК Полет Радевац

ПОБЕДА: Величковић, Бораковић, Миљковић, Тасић, Стаменковић (од 75. Здравковић), Љубисављевић, Тасић, Станисављевић, Марио Стојановић, Стефан  Стојановић, Димитријевић (од 83. Миша Стојановић).

Фотографије са утакмице Полет – Победа: Милан Јовановић

Фотографије са утакмице Тасковићи – Јастребац: Небојша Есперо Станковић.