Radevčani pobedili Pobedu, još tri boda za Palilulu

U Okružnoj ligi Fudbalskog saveza Nišavskog okruga odigrane su utakmice 19. kola.

Fudbaleri Poleta iz Radevca obradovali su svoje navijače, pošto su u Gredetinu, gde igraju utakmice kada su domaćini, sa 2:0 pobedili Pobedu iz Rusne. Oba pogotka postigao je najbolji akter utakmice Nikola Mihajlović; prvi u 70, a drugi u 90. minutu.

Igrač utakmice – Nikola Mihajlović

Nova tri boda na svoj konto upisala je i Palilula koja je u Rožini pobedila Naisus sa 1:2 (0:0).

Na gostovanju u Taskovićima, Jastrebac iz Tešice pretrpeo je poraz od 3:2. Strelci za Jastrebac bili su Damjan Popović i Milan Tasić.

FK Jastrebac Tešica

Kočane: Radnički – Borac (Azbresnica) 2:0,
Čapljinac: Radnički – Rad (Merošina) 2:4,
Baličevac: Baličevac – Moravac (Čečina) 0:2, i
Šarlinac: Toplica – Zemljoradnik (Balajinac) 3:3.

Slobodan je bio Svrljig koji je i dalje na liderskoj poziciji sa 43 boda.

Kada je reč o ekipama sa teritorije aleksinačke opštine, plasman je sledeći: Palilula je na osmom  mestu sa 25 bodova, Jastrebac zauzima 13. poziciju sa 15 bodova, koliko ima i Radnički iz Čapljinca na 14. mestu. Na dnu tabele, na 15. poziciji, je Polet iz Radevca sa osam bodova.

POLET – POBEDA 2:0 (0:0)

Igralište u Gredetinu. Gledalaca: 50. Sudija: Predrag Milovanović (Al. Rudnik). Strelci: 1:0 Mihajlović u 70, 2:0 Mihajlović u 90. minutu. Žuti kartoni: Babić, Đekić (Polet).

POLET: Pejčinović, Ristić, D. Petrović, N. Babić, Agatonović (od 59. Đekić), S. Petrović, Mihajlović (od 90. Obradović), Mitrović, Miljković (od 59. Milić), Đorđević (od 87. Nikolić), Novitović (od 46. Basailović).

FK Polet Radevac

POBEDA: Veličković, Boraković, Miljković, Tasić, Stamenković (od 75. Zdravković), Ljubisavljević, Tasić, Stanisavljević, Mario Stojanović, Stefan  Stojanović, Dimitrijević (od 83. Miša Stojanović).

Fotografije sa utakmice Polet – Pobeda: Milan Jovanović

Fotografije sa utakmice Taskovići – Jastrebac: Nebojša Espero Stanković.