Radevčani overili šampionsku titulu

U Opštinskoj fudbalskoj ligi proteklog vikenda odigrani su mečevi 21. kola.

Na svom terenu u Radevcu, u meču koji nije imao takmičarski značaj, fudbaleri Poleta sa 4:2 pobedili su tim Borca iz Trnjana i tako još jednom overili šampionsku titulu.

Kao domaćin, Škriljac iz Bradarca je u Subotincu prepustio plen Napretku 2012 iz Krušja koji je slavio sa 1:2. Tri boda na svoj konto upisala je i OFK Sloga koja je u Dobrujevcu sa 3:2 pobedila Crvenu zvezdu iz Gornjeg Ljubeša. Meč u Vitoševcu između Poleta i Tempa iz Mozgova nije odigran jer gosti nisu doputovali, pa je registrovan službenim rezultatom (3:0) u korist domaće ekipe. Takođe, službenim rezultatom (3:0) ali u korist gostiju registrovana je i utakmica u Vukašinovcu između istoimene ekipe i Rutevca. Razlog: domaća ekipa je u 46. minutu, pri rezultatu 0:2, ostala sa šestoricom igrača na terenu.

Jedinstvo iz Bobovišta bilo je slobodno u ovom kolu.

A kako izgleda tabela posle 21. kola?

Na liderskoj poziciji je Polet iz Radevca sa 50  bodova. Drugi je Polet iz Vitoševca sa 43 boda, Crvena zvezda je treća sa 40 bodova, sa bodom manje na četvrtom mestu je OFK Sloga, dok je Škriljac na petoj poziciji sa 37 bodova. Slede: šesti Borac sa 23 boda, sedmi Napredak 2012 sa bodom manje, na osmom mestu je Jedinstvo sa 17 bodova, deveti je Vukašinovac sa 14 bodova, deseti je Rutevac sa bodom manje, a poslednje, 11. mesto zauzima Tempo sa tri boda.

POLET (R) – BORAC 4:2 (3:0)

Igralište Ključ,  Radevac. Sudija: Sava Stefanović (Žitkovac). Strelci: 1:0 Stamatović u 29, 2:0 Stamatović u 36, 3:0 D. Jovanović u 44, 3:1 Veljković u 55, 3:2 Stanković u 70, 4:2 Stamatović u 80. minutu. Žuti karton: Ilić (Borac).

FK PoletPOLET (R): Pejčinović, D. Jovanović, Petrović, Nikolić (od 30. Stojković) , Stanišić, Rakić, Gojković, Agatonović, Stamatović, Dinić, Dabarčić (od 46. Miljković) .

fkboractrnjaneBORAC: Grujić, Živković, Grujić, Ilić, Novaković, Milošević, Veljković, Milojković, Stanković, Đorđević.

Radevčani su apsolutno dominirali, pogotovo u prvom poluvremenu. Trnjanci, kojoj su na ovoj utakmici nastupili sa igračem manje, trgli su se tek u nastavku i postigli dva gola, ali to nije bilo dovoljno za preokret. U 80. minutu Stamatovć se treći put upisao u strelce i postavio konačan rezultat.

Fotografije: Milan Jovanović.